“Afetlerde Omuz Omuza” sergisi açıldı

featured
service

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü münasebetiyle “Afetlerde Omuz Omuza” sergisi açıldı.

Yunus AVM önündeki sergi açılışına Vali Mustafa Fırat Taşolar, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilciler, kurumların görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Mehmet Şahin’in duası sonrasında Çankırı AFAD İl Müdürü Ahmet Matur konuşma yaptı.

Matur, şunları söyledi: “1 sene önce bu saatte, bu dakikada, ilimizden topyekün bir seferberlikle Kahramanmaraş Ekinözü ilçesine Çankırı ili olarak her türlü kurtarma faaliyeti ve iyileşme faaliyetini icra etmek üzere yola çıktık. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen, afet bölgesine bizleri mahcup etmeyen tüm Çankırı halkına saygılarımızı, selamlarımızı, hürmetlerimizi iletiyoruz. Yokken vermek çok daha zor. Varken vermek kolay. Yokken veren, orada bizleri gururlandıran, Çankırılı olduğumuz için, bu memlekette görev yaptığımız için bütün Çankırı halkına şahsım ve kurumumum adına saygılarımı selamlarımı iletiyorum. Bugün 1 yıl önce afet bölgesinde görev yapan kamu kurumlarından başta AFAD, jandarma arama kurtarma, itfaiye, UMKE teşkilatımızla depremde çalışan kurtarma malzemeleriyle yine afet bölgesinde kullandığımız fotoğraflardan oluşan sergimizi sizlerin huzurlarına sunuyoruz. Bütün kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına, Çankırı’da ve bölgede bizlere destek ve katkı veren afet bölgesinde bizleri daha güçlü hissettiren tüm kurumlara selamlarımı sunuyorum.”

Ardından AFAD, itfaiye, jandarma, UMKE ekipleri tarafından hazırlanan stantlar ziyaret edildi. Program fotoğraf sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

Programda Kızılay tarafından Miraç Kandili nedeniyle helva, Belediye tarafından çorba ikram edildi.

“Afetlerde Omuz Omuza” sergisi açıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin