100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı

featured
service
14.06.2011 tarihinde ihalesi yapılarak, yapımına yıl içinde başlanan İlimiz Kırkevler Mevkiinde bulunan 100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası 8 Mart 2014 Cumartesi günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışa Vali Vahdettin Özcan, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, Daire Amirleri, sağlık yetkilileri ve çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Tahiroğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. İdris Şahin, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ve Vali Vahdettin Özcan birer konuşma yaptı.
Törende yapmış olduğu konuşmada “Çankırı’nın güzel insanları hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum” diye söze başlayan Bakan Yardımcısı Kafkas, Çankırı’ya her alanda yapılan yatırımlarla artık Ankara’dan hakettiği payını almaya başladığını ifade etti.
Sağlık alanında atılan dev adımlar sayesinde insanlara artık insan gibi değer verilerek bakıldığını ve Türkiye’nin her alanında olduğu gibi sağlık alanında da muasır medeniyetler seviyesine yükselerek çağ atladığını dile getiren Bakan Yardımcısı Kafkas, yaptıkları reformlar sayesinde zengin, yoksul, işçi, memur, esnaf ayrımı gözetmeksizin herkesin aynı haktan yararlanarak eşit hizmet anlayışı getirdiklerini belirtti.
Eski hastanenin Çankırı’ya yakışır hale getirilmesi ile 4 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği kurulması talimatını veren Bakan Yardımcısı Kafkas, 100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasının Çankırı İline hayırlı uğurlu olmasını diledi.
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum” diye sözlerine başlayan Vali Özcan, “Bu hastane 18 ayda bitirildi. Planlanmasında emeği geçen başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Değerli Bakanlarımıza, Bakan Yardımcılarımıza, Değerli Milletvekillerimize, yüklenici firmaya, çalışan işçi ve mühendis kardeşlerimize, Çankırılılar adına teşekkürlerimi sunuyorum. Çankırı’da son yıllarda önemli değişiklikler, önemli yatırımlar yapılıyor. Her hafta bir ihale ve bir yatırım var. bugün açılacak olan hastanemiz 5 yıldızlı otel kalitesinde. 8 tane ameliyathanesi var.
Daha donanımlı, daha konforlu ve daha modern hizmet alacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hastanenin Çankırılılara, Bölgemize, Ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Vahdettin Özcan ve Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ile diğer protokol üyeleri tarafından dua edilerek açılış kurdelesi kesildi ve hastane gezilerek incelemelerde bulunuldu.
Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın Çankırı Konuşması Tam Metni:
Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, ambulans ve acil servisin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Arayanların yüzde 80’i dalga geçmek için arıyorlar” dedi.
Bugün Çankırı’nın ilçelerinde çeşitli temaslarda bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Çankırı Valiliği’ni de ziyaret etti. Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’dan brifing alan Kafkas, daha sonra yapımı tamamlanan Çankırı Devlet Hastanesi Ek Binası’nı hizmete açtı. Vali Özcan, Çankırı milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve sağlık personeli ile vatandaşların katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, kendisinin de bu bölgenin insanı olduğunu ve bölge sorunlarına hakim olduğunu kaydetti. Kafkas, son 10 yılda tüm illerin Ankara’dan hak ettiği payı almaya başladığını belirterek, sağlık alanında önemli gelişmeler yaşandığını kaydetti. Vatandaşlardan 112 Acil Servis konusunda duyarlılık beklediğini ifade eden Kafkas şunları kaydetti:
“Recep Tayyip Erdoğan ile Türk siyaseti temize çekildi. Bizim 600 tane ambulansımız vardı 2002’de. Bunların markaları değişikti, çeşitli markaları vardı. Modelleri de değişikti. Ama hepsinin iki tane ortak özelliği vardı. Bir tanesi yüzde 90’ının tekerleri kabaktı, ama yüzde 100’ünün de deposunda mazot yoktu. Hastanız varsa deposunu dolduruyorsunuz ve ambulans sizin hastanızı taşıyordu. Şimdi 10 senedir sizden para isteyen bir Allah’ın kulu var mı? Bakın daha bu ay 5 tane daha ambulans gönderdik Çankırı’ya. Ambulanslarımız son model ve gıcır gıcır. Şimdi burada bir şey isteyeceğim sizlerden. Allah rızası için ambulanslarımızı lazım olmadan aramayın. Yani arayanların yüzde 80’i dalga geçmek için arıyorlar. ya etmeyin Allah aşkına. Bizim o arkadaşlarımız hayat kurtarmak için varlar. Bir de sizden başka bir şey rica edeyim. Bizim doktorlarımız sabah mesaiye başlıyor ve 5’e kadar sizi bekliyorlar. Eskiden her doktorumuzun bir muayenehanesi vardı. Eskiden çarşıda gittiğiniz muayenehaneleri şimdi biz hastanede açtık.
Herkesin adı yazılı. İstediğin doktoru seçip, muayene olma imkanın var. Yetmez, evinde oturduğun yerde ‘alo’ diyorsun, istediğin saatte randevu alıyorsun ve gelip muayene oluyorsun. Şimdi bunu yapmıyoruz, akşam dükkanı kapatıp eve geçerken hastaneye uğruyoruz. Ondan sonra da diziye yetişemedik, maçı kaçırdık diye doktorlara çıkışıyoruz. Doktor acil hastayla uğraşırken, biz diziye yetişeceğiz diye doktorları azarlıyoruz.
Yani acile gelenlerin yüzde 80’i de acil değil. Bunda anlaşalım. Bundan sonra böyle yapmayacağız ki, bizim sağlık çalışanı kardeşlerimizde sağlık hizmetlerinin kalitesini artırsın.”
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de Çankırı’ya yapılan hizmetin devamı için iktidar desteğinin şart olduğunu söylerken, Milletvekili Hüseyin Filiz ise AK Parti hükümetinin tüm alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da önemli hizmetlere imza attığını belirtti. Milletvekili İdris Şahin de MHP yönetiminde yapılan Çankırı Devlet Hastanesi ile AK Parti yönetiminde yapılan Çankırı Devlet Hastanesi Ek Binası’nın kıyas bile edilemeyeceğini kaydetti. MHP’li kadroların hastaneyi 10 yılda tamamladığını ifade eden Şahin, AK kadroların yeni hizmet binasını 18 ayda tamamlayarak hizmete açtığını kaydetti.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ise, son yıllarda Çankırı’ya önemli yatırımlar yapıldığını ve bu yatırımlarla kentin yeni ivme kazandığını söyledi. Konuşmaların ardından açılışı yapılan hastane ek binası gezildi.
100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin