14 Kasım Dünya Diyabet Günü

featured
service

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Çankırı Özel Karatekin Hastanesi bir sosyal sorumluluk çalışmasına daha imza attı.

Yunus AVM’de stant açılarak  Diyabet Hemşiresi Hatice Arslan sorumluluğunda ücretsiz kan şekeri ölçümü yapılarak vatandaşlar diyabet konusunda bilgilendirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Diyabet Hemşiresi Hatice Arslan, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle bugün burada bir stant açtık. Ülkemizde diyabet ve diyabete bağlı gelişen sağlık problemleri önemli bir yer tutmaktadır. Her yıl 14 Kasım’ da kutlanmakta olan Dünya Diyabet Günü nedeniyle  farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Gelen kişilerden kan örnekleri kan şekeri ölçümü yapıyoruz. Ve onlara broşürler verip soruları varsa sorularını cevaplayıp diyabet ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Ölçümlerde sonuçları yüksek çıkan vatandaşlarımızı ilgili bölümlere yönlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

İnsan Kaynakları Ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu’da “ Stantımızı ziyarette bulunan Valimiz Vahdettin Özcan ve İlimiz Milletvekili Hüseyin Filiz başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İl Müftümüze, standımıza şeref veren Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin BOZ ile vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim. Çalışmalarımız hak ettiği ilgiyi gördükçe mutlu oluyoruz. Daha farklı çalışmalar için de güç alıyoruz” şeklinde konuşarak yoğun ilgiden memnuniyetini dile getirdi.

 

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin