4 bin 500 öğrenci kep fırlattı

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2014-2015 yılı mezuniyet töreni yapıldı. Uluyazı Kampüsü’nde yapılan mezuniyet töreninde 4 bin 500 öğrenci kep fırlattı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, törende yaptığı konuşmada, mezun olan öğrencileri ve velilerini tebrik etti.

Öğrencilerin Çankırı ile bağını hiç koparmamaları tavsiyesinde bulunan Özcan, şöyle devam etti:

“Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın.  Çok güzel bir kampüste eğitim aldınız. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek, sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak sizin için yakınlarınız için ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz. Albert Einstein, “Hayat bisiklet sürmek gibidir”, diyor, “dengeni korumak için hareket etmeye devam etmelisin”.  Tabi ki sizler de sürekli çaba göstereceksiniz. Sizlerin çağdaş ve bağımsız bir toplumun yaşatılmasında katkınız olsun istiyoruz. Bu nedenle, sahip olduğunuz bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Üniversitenizle, Çankırı’yla bağınızı koparmayın, üniversitemizin gelişimine destek olmayı ihmal etmeyin. Çankırı’nın gönül elçisi olmaya lütfen devam ediniz. Her biriniz artık birer Çankırılısınız”

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin kurulduğu günden bugüne kadar önemli yol katettiğini belirten Özcan, bunda rektör Ali İbrahim savaş’ın büyük katkısı olduğunu belirtti.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ise Karatekin Üniversitesi’nin emin adımlarla yürüyen üniversitelerden biri olduğunu aktardı.

Üniversite ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Dinç, “Sevgili gençler biz sizleri yarınki Türkiye’nin aydınlık geleceği olarak görüyoruz. Sizlerin bireysel ve topluluklarınızın talepleri konusunda belediye olarak elimizden gelen desteği verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Kurumlar arası birlik beraberlik o şehrin gelişmesini sağlar. Karatekin Üniversitemizle belediyemizin diğer illere örnek teşkil edecek önemli birlikteliği var” dedi.

Eşi Zeynep hanımla birlikte üniversite öğrencileri için vargücü ile çalıştığını belirten Dinç, konuyu ulaşıma getirerek, “Sevgili öğrenciler, bir konuda başarısız olduk. Ulaşım konusunda başarısız olduk ama onuda artık hallettik. Mezun olan arkadaşlarımız bu hizmetimizden ne yazık ki yararlanacak ama ulaşımı öğrencilerimiz için 2 hafta ücretsiz yaptık. Bu eksikliği bu şekilde gidermek istiyoruz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş da üniversitenin 8. mezunlarını verdiğini belirtti.

Ailelerin 4 yıl önce çocuklarını üniversitelerine emanet ettiğini ifade eden Savaş, “Sizlerin 4 yıl önce bize bıraktığınız çocukları bugün size aynen emanet ediyoruz. Onlar ileride Türkiye’nin geleceği olacaklar. Eğitim kalitemiz ne kadar yükselirse bu bayrak o derece yüksek olacak. Laf dönemi bitti. Artık aklın ve bilimin yol gösterdiği bir dünyadayız” diye konuştu.

Öğrencileri çok daha güzel günlerin beklediğini ifade eden Savaş, “İnşallah hayata daha donanımlı başlayacaklar. Çok daha güzel günler onları bekliyor. Onların eğitim öğretimi için bütün eğitsel faaliyetleri uyguladık. Öğrencilerin portföyünün daha kabarık olması için hoca arkadaşlarımız olarak elimizden gelen herşeyi yaptık” dedi.

Hiçbir öğrenciye farklı bakmadıklarını dile getiren Savaş, “Hepsini emanet olarak gördük. Sıkıntılı günler yaşadınız ama asla üf demediniz asla bu üniversitenin bu şehrin barışını bozacak bir hareket yapmadınız. Anne babanıza teşekkür ediyorum. Hepinizi onlar yetiştirdi” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler kep fırlattı.

aa

IMG_9492

IMG_9330

IMG_9493

1- MANŞET IMG_9553

 

 

4 bin 500 öğrenci kep fırlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin