40 Hadis Yarışması Yeniden Başlıyor

featured
service
11 Mart 2013 tarihinde başlayan “40 Günde 40 Hadis” projesi 26 Nisan 2013 tarihinde yapılan muhteşem finalle sona ermişti. Çok beğeni toplayan proje bu yıl da 15 Mart 2014 Cumartesi günü Taş Mescit’te başladı.
Vali Vahdettin Özcan’ın da katıldığı projenin ilk gününde Müftü Yardımcısı Tahsin Ötgüç Taş Mescit’te hadis sohbeti yaptı.
İmam Hatip Ortaokul Müdürü Hakan Başer proje ile ilgili yaptığı konuşmasında “Anadolu’da ilk Daru’l Hadis Çankırı’da kurulmuştur. Biz de bu çalışmamızda Daru’l Hadis’i etkin kullanarak Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hadis-i Şeriflerini gençlere akılda kalıcı şekilde aktarmayı ve toplumda Hadis-i Şerif bilinçlenmesi oluşturmayı amaçladık. Proje kapsamında Çankırı’nın muhtelif yerlerine tanıtım amaçlı afişler asılacak. Asılan afişlerle hadislerin halka duyurulması sağlanacaktır.
Yine bu kapsamda okullarda öğrenciler tarafından hadislerin ezberlenmesiyle 40 Hadis Ezberleme Yarışması yapılacak, ayrıca İl Müftülüğü aracılığıyla bu hadisler camilerde işlenecektir.” diyerek projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
15 Mart 2014 Cumartesi günü başlayan Hadis Sohbetleri 3 Mayıs 2014 Cumartesi gününe kadar her Cumartesi öğle namazından sonra Taş Mescit’te yapılacak.
40 Hadis Yarışması Yeniden Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin