6 bin 558 Dekar alanı sulayacak proje için imzalar atıldı

featured
service

Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü yapımı devam eden ve bu yıl tamamlanacak olan Korgun Karatekin Göleti’nden alınacak suyun 6558 Dekar alanı sulaması için imzaları attı.

DSİ 5. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada “DSİ 5. Bölge Müdürlüğü olarak Çankırı İlindeki tarıma elverişli verimli arazilerin sulanmasına yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu Çerçevede; yapımı devam eden ve bu yıl tamamlanacak olan Korgun Karatekin Göletinden alınacak suyla sulanmasını temin etmek için yapım ihalesini gerçekleştirdiğimiz Korgun Karatekin Göleti Sulaması İnşaatı İşine Ait Sözleşme, 28.04.2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar ile yüklenici Asım Dereçiçek – Akçayöz İnşaat Tur. Tic. Ltd. Şti. Ortak Girişimi arasında imzalanmıştır.

Çankırı-Korgun Karatekin Göleti Sulaması İnşaatı işi kapsamında 6558 dekar tarıma elverişli alanın sulama şebekeleri, bunun üzerindeki PE100 boru hatları, borulu şebeke sanat yapıları, sulama sahasındaki işletme ve bakım yolları ve ilgili sanat yapıları yapılacaktır.

Çankırı İline ve Korgun İlçemize hayırlı olsun.” denildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

6 bin 558 Dekar alanı sulayacak proje için imzalar atıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin