9. Bahar Şenlikleri mezuniyet töreni ile sona erdi

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi 9. Bahar Şenlikleri ve Mezuniyet Töreni yapılan etkinlikler ile sona erdi. 

Uluyazı Kampüs alanında yapılan mezuniyet töreni, Rektör Vekili Prof. Dr. Rıza Gürbüz Başkanlığında, Dekan ve müdürler ile mezun öğrencilerin tören geçişi ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması akabinde Öğrenci konseyi başkanı açılış konuşması yaptı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Rıza Gürbüz “09 Mayıs tarihinde başlayıp, bugün 14 Mayıs tarihinde mezuniyet töreni ile tamamlanacak olan Üniversitemizin 9. Bilim Kültür ve Sanat Festivaline hoş geldiniz. Tüm davetlileri ve öğrencilerimizi Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş adına saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Üniversitelerin 3 asli görevi vardır. Bunlardan birincisi Eğitim-Öğretim, İkincisi Araştırma-Geliştirme , Üçüncüsü ise bölgenin ve ülkenin maddi, sanat, kültür alanlarında gelişimine paydaş kurum ve kuruluşlar ile işbirliği için de katkı sağlamaktır.

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Çankırı Karatekin Üniversitesine 2008 yılı Eylül ayında Rektör atandıktan sonra kısa süre içinde kurumsal alt yapısını oluşturmuş, 5 yıl içinde de Uluyazı Kampüsüne taşına işlemini başarılı şekilde gerçekleştirmiştir.

6 Fakülte, 2 Yüksekokul, 5 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü, 7 adet Araştırma ve Geliştirme Merkezinde 670 öğretim elemanı ile yaklaşık 12 000 öğrenciye hizmet vermektedir. Gelecek 5 yılda öğrenci sayımız 16 000’lere ulaşacaktır.

Gelecek yıl Ilgaz’da Turizm Alanında 4 Yıllık Bir Yüksekokul, Çerkeş’te ise bir Meslek Yüksekokulumuz ilk defa eğitim-öğretime başlayacaktır. Çankırı Merkezde eğitim -öğretim hizmeti vermekte olan Eldivan Sağlık Hizmetleri Yüksekokulumuz gelecek yıl yeni binasında Eldivan İlçemizde eğitim ve öğretime devam edecektir.

Eğitim -Öğretim faaliyetleri yanında Öğretim Üyelerimiz Ulusal ve Uluslararası düzeyde bilimsel projeleri yürütmekte ve bu projelerde görev almaktadırlar.

Türkiye’deki faaliyetlerimizin yanında Avrupa, Orta Asya ve Afrika Ülkelerine yönelik proje ve eğitim işbirliklerimiz hızla ilerlemektedir.

25-27 Mayıs tarihleri arasında Üniversitemizin Organizesinde “Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Forumu ve Eğitim Fuarı” nı Afrika Ülkelerinden 2 Yükseköğretim Bakan, 60 katılımcı, Türkiye’den ise yaklaşık 30 Üniversiteden 100 kişilik katılımla gerçekleştireceğiz.

Mezuniyet programı münasebeti ile öğrencilerimizin ailelerine mesajımız: geleceğimizin teminatı olan hepsi birbirinden güzel bu gençleri yetiştirdiğiniz ve onların iyi bir eğitim almalarını sağladığınız için Üniversitemiz adına teşekkür ederiz.

İkinci mesajımız Öğretim Elemanlarımıza: gençlerimize eğitim hayatları boyunca ulusal ve uluslararası standart ve kalitede verdiğiniz eğitimden, onlara güzel insanlar olmaları için sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim.

Üçüncü mesajım Çankırı’daki Yöneticilere ve Çankırı Halkına: Öğrencilerimizi bağrına bastığınızdan ve onlara gösterdiğiniz samimi ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Çankırı’da öğrenim gören her öğrencimiz Çankırı’nın gönüllü temsilcileri olacaklardır.

En son mesajımız öğrencilerimizedir. Hepinizi çok seviyoruz. Hayatta karşınıza çıkan zorluklardan dolayı yılmayınız. İyi bir eğitim aldınız. Sabır ve bilim en önemli iki yardımcınızdır. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.” dedi.

Konuşmaların ardından kep fırlatma merasimine geçildi. Keplerini havaya fırlatmaları renkli görüntülere sahne oldu. Mezun öğrenciler sevinçlerini aileleri ile doyasıya yaşarken, anı fotoğrafla ölümsüzleştirdiler.

Kaynak:Bizim Çankırı

9. Bahar Şenlikleri mezuniyet töreni ile sona erdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin