İş Adamı Hayrettin Çelikten Reza Zarrab’dan Fazla Vergi Ödedim Dedi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumlar Vergisi Çankırı Şampiyonu İş Adamı Hayrettin Çelikten Reza Zarrab’dan Fazla Vergi Ödedim Dedi

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2013 vergilendirme dönemi Kurumlar Vergisi Çankırı Şampiyonu İşadamı Hayrettin Çelikten, “Ben Reza Zarrab’dan kat kat fazla vergi ödüyorum” dedi.

İşadamı Hayrettin Çelikten, geçen yıl tam 563 bin 972 lira kurumlar vergisi ödeyerek “Cari açığın yüzde 15’ini kapattım” diyen İran asıllı İşadamı Reza Zarrab’ı geçmeyi başardı. Rıza Sarraf, 2013 yılında ticari faaliyetleri üzerinden 133 bin lira gelir vergisi ödemişti. Çankırılı İşadamı Hayrettin Çelikten ise 2013 yılında 563 bin 972 lira kurumlar vergisi ödedi.

Devlete vergi ödemenin kendisini gururlandırdığını ifade eden Çelikten, “Ben alnımın teriyle para kazanıyor, kazandığım paranın vergisini de devletime ödüyorum. Bu benim için büyük bir mutluluk ve gururdur” dedi.

Çelikten, adı 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla anılan İran asıllı İşadamı Reza Zarrab’ın 2013 yılında 133 bin lira gelir vergisi ödediğini hatırlatarak, kendi şirketinin ödediği verginin Zarrab’ın ödediği oranın 4 katı olduğunu kaydetti.

Çelikten, 2013 vergilendirme dönemi Kurumlar Vergisi’nin Çankırı sıralamasındaki ilk 5’e giren firmaların tamamının Zarrab’dan fazla vergi ödediğini vurguladı.

Bilindiği gibi, 2013 vergilendirme dönemi Kurumlar Vergisi Çankırı Şampiyonu 553 bin 972 lira vergi ödeyen İşadamı Hayrettin Çelikten’i sırasıyla (MEGASAN), 479 bin 446 lira ile Özcenk, 408 bin 863 lira ile Çankırı Bentonit Sanayi, 185 bin lira ile Oğuz Ak (Tekinak Gıda Sanayi) ve 175 bin lira Elevsan Elektrikli Ev Aletleri takip etmişti.

İş Adamı Hayrettin Çelikten Reza Zarrab’dan Fazla Vergi Ödedim Dedi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin