AK Parti 1 Kasım için Haydi Bismillah dedi

featured
service

1 Kasım seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi seçim startını verdi. Koç Otel’de düzenlenen seçim start toplantısına İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri Hüseyin Filiz Muhammet Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Başkanı Ruhi Şeker, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Gençlik Kolları teşkilatı, Kadın Kolları teşkilatı, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman “7 Haziran seçimlerinde hedefimiz Çankırı teşkilatı olarak ilk 5’ti, 1 Kasım seçimlerinde hedefimiz inşallah buradaki bütün teşkilat mensuplarımız ve ilçelerimizdeki tüm teşkilat mensuplarımız ile Türkiye üçüncüsü olmak üzere koymuş bulunuyoruz. Ben buradan tüm teşkilat mensuplarıma ve Çankırılı hemşirelerimin bayramlarını kutluyorum. Doğu ve Güneydoğuda vermiş olduğumuz Şehitleri rahmetle anıyorum ailelerine baş sağlığı diliyorum.” dedi.

İl Başkanı Kaman’ın konuşması akabinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Lafa gelince bu ülke hepimizin diyoruz lafa gelince ülkemiz için bayrağımız için, değerlerimiz için, refahımız için her şeyimiz feda olsun diyoruz, nutukları acayip atıyoruz ama ülke ne zaman ki zor duruma geliyor ülke büyük sıkıntılara, krizlere, kaoslara giriyor, bir bakıyorsunuz vatan millet nutukları atanlar sorumluluk almaktan sorumluluğu paylaşmaktan riski paylaşmaktan aslandan kaçar gibi kaçıyorlar.

Bugün bu ülke samimi olarak gerçekten Allah rızası için her şeyini feda ederim diyen insanlarla bu işin mücadelesini verenlerin adeta turnusol kağıdıyla ayırt edildikleri net günleri yaşıyoruz. Kimse bu insanları kandırmasın, kimseye bu aziz milletin saf tertemiz beyinleriyle gönülleriyle alay etmesin.

Üzerimizde çok büyük bir vebal var bu ülkenin aynı Çanakkale’de olduğu gibi milli mücadelede olduğu gibi tarihinde olduğu gibi her şeylerini feda ederek ülkenin bütün sorumluluğunu bütün risklerini omuzlarına alan siyasal partisi AK Parti’de olmamızın kıvancını, sevincini eda edelim. Biz bunun yol ayrımındayız. Ak Parti böylesi bir sorumluluğun adı, böylesi bir bilincin adı, böylesi bir şuurun adı. Birisi kalkacak diyecek ki vatan, millet, 7 kıta, dört iklim dıgıdık dıgıdık şöyle at oynattık, böyle at koşturduk.

Ülke kan gölü gel birlikte olalım bu kana dur diyelim, bu teröre dur diyelim buyur arkadaş gel kenetleşelim, neyimizi paylaşamıyoruz hani benim ülkemdi, hani benim vatanımdı, hani benim bayrağımdı, hani tek vatandı, tek bayraktı, tek devletti neredesin ya? Bu şuura ortak olmak isteyen bu riske ortak olmak isteyen, bu sorumluluğa ortak olmak isteyen insanı da benim vatanım, benim partim, benim partim, benim vatanım, benim bayrağım değil, benim partim diyerek partisinden atanlarla bugün bu vatanı gerçek manasıyla seven sahiplenen ve riske elini değil gövdesini koyan insanları çok büyük mücadelesine önümüzdeki günlerde şahit olacaktır.

Bu vatan gittiği zaman bu vatanla alakalı çok büyük sıkıntılı olduğu zaman en çok bundan yara alacak olanlar bizleriz.” dedi.

Üçüncü kez Partisinden Aday olan Milletvekili Hüseyin Filiz yaptığı konuşmada “Yeni bir zafere doğru koşuyoruz. Bu yeni zafere giderken acizane kardeşiniz üçüncü defa AK Parti’de listeye girerek Çankırı’yı üçüncü defa TBMM’de yemin ederek temsil edecek. Size burada bir başka yemin ediyorum, Rabbim eğer Çankırı’ya hizmetin dışında başka bir şey nasip edecekse bana bu görevi nasip etmesin.

Ben muhalefete her zaman şunu söyledim ben Çankırı’nın amelesiyim amelesi hizmetkarıyım, siz amelesi olmaya talip misiniz? 375 köye hizmet etmeye ilçelere hizmet etmeye il merkezinde ki bütün yatırımları kalkınamadan tutunda ve Çankırı’daki kişi başına düşen milli geliri yani asgari ücretle çalışan insanların şehri değil, emekli maaşıyla geçinen insanların şehri değil kişi başına bin dolar düşen bir şehir değil kişi başına 15 bin dolar düşen kalkınan bir Çankırı yapmaya talip misiniz diyorum.

Ey muhalefet adayları, böyle bir dertleri yok. Bize muhalefet etmeye vazife kılan ondan öte Çankırı’yı temsil edeceklermiş başka hedefleri yokmuş. Değerleri kardeşlerim seçimlerde söylediğimiz, yaptığımız yapacağımız onca çok şey var ki vallahi kaçacak delik arayacaklar hakikaten 4 seneye çok şey sığdırdık tek eksiğimiz var zaman. Allah bizlere o zamanı verdiği zaman Çankırı öyle bir kalkınacak ki Allah’ın izniyle şaha kalkacak.

Ekim ayı içerisinde ısrar ettim Cumhurbaşkanımızı Çankırı’ya davet ettim ve belli bir tarihte mutabık olduk ama 14 Ekim tarihini bir kere daha Cumhurbaşkanımız teyit edecek ve Çankırı’daki lastik fabrikasının açılışına gelecek bu tarih kesinleşmedi bu tarih üzerinde çalışma var tabi ki bu tarihten önce altyapı ihalesini ikiye böldük 30 trilyon liralık bir ihale yaptık hızlı bir şekilde yol çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanımız gelene kadar orada ne tamamlanırsa tamamlanacak.

Çerkeş’in 50 trilyon liralık tünel ihalesi için müteahhite yazı yazdık işi geciktirdi bir uyarı verdik. Dün akşam telefon görüşmesinde ihaleyi yaptırana kadar takip ediyorsunuz arkasından müteahhiti takip edeceksiniz 16 Ekim’de Allah izin verirse bu tünelle ilgili bir temel atma töreni yapılacaktır.

Hüseyin Filiz üzerinde bir kredi zayıflatma operasyonları yapıldı, ama bu operasyonlar başarılı olmayacaktır. Millet Hüseyin Filiz’i koyuvermeyecek. Bu milletin sevgisi devam ederse benim Milletvekilliğim devam edecektir.” dedi.

Son konuşmacı olarak dinleyicilere hitap eden Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise “11 Nisan’da verdiğimiz startla birlikte beraber 7 haziranda hep beraberdik. İlk 5’e girme hedefini yakaladık ve 2-0’lık net bir sonuç alma hedefiyle Türkiye’nin gündemine oturduk. Ancak bir hükümet kurulamadı, kamuoyu nedenini biliyor. Anayasa’da yer alan bir hüküm gereğince hükümetin kurulamaması nedeniyle seçimlerin yenilenmesi adeta tekrarlanması gündeme geldi. Meclis yeni bir seçime gidiyor ve 1 kasım olarak seçim tarihini belirledi.

Bu süre içerisinde tüm teşkilatlarımız ile birlikte hep beraber, bir vücudun azaları olarak herkes kendi fonksiyonunu icra ederek inşallah ilk üçe girme hedefini hep beraber yakalayacağız.” dedi.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

 

AK Parti 1 Kasım için Haydi Bismillah dedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin