AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi

featured
service

Adalet ve Kalkınma Partisi Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Ramazan ayının ilk günü Koç Otel’de gerçekleştirildi.

Düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına, İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı Koray Erdoğan, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Ahmet Dinç’in yaptığı toplantının açılışında video gösterimi sunuldu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Celal Kaman teşkilat çalışmalarından bahsederek “7 düvelin bir olarak partimize karşı kampanyalarını sürdürdüğü ve hatta Avrupa ülkelerinin bile HAYIR kampanyalarına destek verdiği bu zorlu süreci, Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak Sevdalısı Siz Değerli Kardeşlerimin azim ve kararlılığıyla Ak Parti Çankırı İl Teşkilatı ve tüm Çankırılılar olarak alnımızın AKıyla tamamlamış bulunmaktayız.

16 Nisan günü gerçekleştirilen Halkoylaması sonucu Çankırı’m her zamanki gibi Devletinin, Milletinin, Bayrağının ve Vatanının en önemli savunucularından biri olduğunu bir kez daha göstermiş ve Türkiye sıralamasında en üst derecelerde yerini bir kez daha almıştır.

Bu gurur ve onur sizlerindir, bu gurur ve onur hepimizindir. Sağolun varolun.” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden AK Parti’nin Genel Başkanı olmasını yeni atılım dönemi olarak adlandıran İl Başkanı Celal Kaman 21 Mayıs 2017 günü; Kurucu Genel Başkanımız, Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 3ncü Olağanüstü Büyük Kongremizde yeniden 2002 ruhuna dönüş için Yeni Atılım Dönemi için, Yeniden Yükseliş Yeniden Diriliş için Genel Başkanımız olarak seçtik.”

Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında Yeni Atılım Döneminin partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını bir kez daha diliyorum.

Bizler Ak Parti neferleri olarak her zaman olduğu gibi Güçlü ve Yeni Türkiye için canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Konuşmama son verirken; Geçtiğimiz gün Tendürek Dağlarında yürütülen operasyonda şehadete ulaşan Kızılırmak Yukarı Alagöz Köyünden Jandarma Uzman Çavuş Yavuz BAYRAM kardeşimizi bugün ebediyete uğurladık.

Vatanımızın bölünmemesi, bizlerin huzur ve güvenliği için bayrağı için toprağı için canlarını feda etmiş, terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Şehitlerimizin Ruhları şa’d mekanları cennet olsun.” dedi.

İl Başkanı Celal Kaman’ın konuşması sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Çankırı Belediyesi olarak bir çok proje üzerinde çalışıyoruz. Projelerimizin bir kısmı yüzde 90 lar da, bir kısmı yarı safhasında, bir kısmını ihale ettik, bir kısmı da devam ediyor çalışmaların.

Birkaç ay içerisinde şehir merkezinin 2023 vizyonuyla ilgili gerçekten dünyada ve Türkiye’de benzeri olmayan bir sürü projeyle inşallah sizleri buluşturacağız. Türkiye çapında bir lansman yaparak Çankırı Belediyesinin 2023 vizyonunun ne olduğunu dosta düşmana hep birlikte göstereceğiz. Projelerimizde iddialıyız. Çankırı’yla alakalı bir iddiamız var, biz bu şehri yarışta en önlerde tutmak zorundayız. Güneşe göç varda kalan biz olmayacağız. Hayal ettiğimiz Çankırı’yı birkaç ay içerisinde sizlerle buluşturacağız.” dedi.

“İmaret kültürün oluşturacağız” diyerek sözlerine devam eden Belediye Başkanı Dinç “İmaret kültürü, imaret olgusu bizim tarihimizde çok önemli bir misyona sahiptir. İmaretlerle ilgili şöyle bir algı vardır bu doğru değildir. İmaretler fakir fukaranın karınlarının doyurulduğu onlara bakıldığı onlara göz kulak olunduğu bir yer algısı vardır, imaretin bu işlerin yanında imaretlerin asıl işlevi bulunduğu dönemin iktisadi, iştimayi, sosyal, ekonomik biraz da siyasi hayatına yön veren şehrin önemli merkezleridir. Bu bölgede iki tane imaret vardır.

İmaret geldiğimizde mezbelelikti. Sultan Hatun’un kabri İmaret Camisinin avlusundadır. Burası böylesine önemli bir imarettir. İmaretle alakalı gerekli çalışmaları yaptık. Çankırı Belediyesi olarak uzun uğraşlar sonucu biz orayı kiraladık. Orayı imaret gibi işleteceğiz. Eğer orayı imaret gibi işletmezsek bununla alakalı bir vebal altındayız. Kasım bey imaretin vakfiyesinde sonunda şunu yazmış kim bu imareti amacının fonksiyonunun dışında çalıştırırsa Allah’ın ve meleklerin laneti onun üzerine olsun diye vakfiyesinin sonunda böyle bir ibare var. O yüzden burası çok veballi bir yer burayla alakalı çok titiz çalıştırıyoruz.

4 yıl önce imaretle alakalı Üniversiteden bir hocamıza bir kitap çalışması yaptırmıştım. Bu çalışmada oranın dönemindeki fonksiyonuyla nasıl çalışacağına dairde ip uçları var. Orayı yakında başlıyoruz.” dedi.  

Tuz mağarasının Çankırı’nın dünyaya açılan kapısı olacağını vurgulayan Belediye Başkanı Dinç “Tuz Mağarasıyla ilgili bir çalışma var. Orasının müteahhitti FETÖ’cü çıktığı için orası ihale fes oldu. Oradaki projede de bazı bizim hoşumuza gitmeyen yönlerini gördüm.

Tuz Mağarası Belediyemize geçti. Tuz mağaramızla ilgili önceden düşüncelerimiz ve fikirlerimiz vardı. Tuz mağarası sadece yerli turistlerin, Türkiye’deki insanların gelip gezip görebileceğinden ötesine taşınmak zorunda.

Şuanda şehrin turizm objesi olmaya ve dünyayı şehre çekmeye aday olan en önemli turizm objesi olabilecek bir mekan burası. Orayla ilgili projelerimiz süratle devam ediyor. Hep birlikte göreceğiz Tuz mağarasına biz dünyayı getireceğiz. Dünyadaki üç örneğini de gezdim oraları da aşacak şekilde bir çalışmaya başladık. Tuz mağarasını da şehrimize kazandırdığımızda biz üzerimize düşen vazifelerimizi bir hakkın has bel kader yerine getirmiş olacağız.” şeklinde konuştu.

 

Kürsüye gelerek bir konuşma yapan Milletvekili Hüseyin Filiz “3 ayların ve tutacağımız oruçların bu ramazan ayında yapacağımız duaları rabbim kabul etsin bugün üzüntülüyüz Yukarı Alagöz köyümüzde şehidimiz vardı. Çankırı nüfus bazında en çok şehit veren 3. Sırada  15 temmuz şehitleri sırasında ise 1. Sırada aklıma şu geliyor elinizi kolunuzu sallayarak sayesinde gezerken üzerinize bastığınız topraklara layık bir şekilde konuşmanızda değil yaşayınızda ihanet değil hizmetle geleceğimize kendimize ilimize vatanımıza mı hizmet ediyoruz bunu düşünmemiz lazım siz bizim konuşmamıza değil yaptıklarımıza bakın. Ne yapıyoruz hangi hal ve hareketler içindeyiz kiminle beraberiz bunları iyi bilmemiz lazım.

 

Her şeyden önce bu partinin sahibi önce Allah sonra millet bu partinin direksiyonundaki kişi de Recep Tayip Erdoğan. O ne derse onu yapacağız. Liderimiz diyor ki 15 yılda yorulanlar oldu yolunu kaybedenler oldu bir şekilde bize dahil olamayanlar oldu öyleyse yolunuz yolumuzdur reis deyip bu yolda yürüyeceklere canımız feda ama reisimiz diyor ki fetö ile mücadele. Fetö ile mücadele ederken sadece cumhurbaşkanımız dedi diye değil vatanımız hatırına şehitlerimiz hatırına Avrupa’nın bu ülkeyi bölmemesi için fetö ile mücadele edeceğiz.  Fetöyü mağdur gören bizim için ihanet ediyor sayılır bunun mağduru mazlumu yok. Yanlışı vardır onun içinde kanunlar çalışıyor.” dedi.

 

16 Nisan’da oylarını yükselten ilçelere teşekkür ederek konuşmasına devam eden Milletvekili Hüseyin Filliz “Geçirmiş olduğumuz seçimi herkes kendi direksiyonunu çevirerek neyi nasıl görmek istiyorsa değerlendirebilir. Ama rakamlar ortada. Belde bazında yüzde 92 ile Yaylakent. En çok oyu veren yapraklı ve ortaya teşekkür ediyoruz.  Bugüne kadar Kızılırmak MHP’nin de kalesi sayılıyordu Kızılırmak’ta 84 ile 3. Olduk teşekkür ediyoruz.  En az oyumuzun olduğu Şabanözü’nde bile yüzde 15 artış var. Oy artışı yapmayan ilçelerimiz yok. Biz 2 vekil olarak ilçelerden köylerden çıkmadık hepsini gezdik. Projelerimizin müjdelerini oralarda verdik.

 

Çankırı’da ana muhalefet rakibimiz MHP idi bu seçimde birlikte hareket ettik. 1 Kasımda yüzde 21 oyu vardı birlikte hareket ettik. Biz Türkiye şampiyonuyuz demiştik. 1 Kasımdaki yüzde 70 oyunun üzerine MHP’den yüzde 10 eklesek yüzde 80 ile birinci oluyorduk. Biz bunlara göre şampiyon oluruz dedik ama yüzde 70 oyumuzun üzerine 3-4 puanlık oy geldi. Umarım bundan sonraki seçimde şampiyon oluruz.” şeklinde konuştu.

 

Çankırı için çalışmalara devam ettiklerini aktaran Milletvekili Filiz “Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Ankara’da projelerimizin takipçisiyiz. Bunların memleketimize neler getireceğinin takipçisiyiz.

 

Merkezde en önemli işimiz OSB. OSB ile birlikte Çankırı’da işsizliği sıfıra indirirsek Çankırı OSB’yi 10 bin nüfuslu OSB yaparsak alt yapı çalışmalarını bitirirsek Çankırı’yı  tüketim değil üretim şehir olduğunu ilan edeceğiz ve bu şekilde Çankırı’yı kalkındırarak ileri taşıyacağız. OSB’de 3 tane dünya çapında fabrikada 2 bin kişi çalışıyor daha öteye gidemiyoruz 30 a yakın yatırımcıyı bekletiyoruz. 2. Mesele dışardan getireceğiz göç için alt yapı ve konut sorununu kaldıracak durumda değil Çankırı.  Bunla ilgili TOKİ çalışması sürüyor. Aşağı pelitözü köyünün yakınlarında 10 bin konutluk bir çalışması var. Eylül ekim gibi temel atılacak.  Bin konutla başlayacağız. 3 bin dönümlük alanda çalışma yapılacak. O planı ve projeyi bitirdikten sonra eylül ekim ayında temel atılacak ve bu proje hükümet projesidir. Bununla birlikte konut ihtiyacımızın tamamlandığını gördüğümüzde  dışardan göçü Çankırı’ya alacağız. Dışardan göçü Çankırı’ya alamazsanız Çankırı daha ileri gidemez. Ancak ve ancak ilave bir göç alacağız konut yapacağız fabrika açacağız başka ufukta bir şey gözükmüyor.

 

Sanayicinin kalifiye eleman ihtiyacı var.  Kalifiye eleman ile ilgili Türkiye de bir proje başlatıyoruz. Meslek liselerinde öğrenci sayıları azalırken düz liselerde öğrenci sayısı artıyor.  Teknik kolejler kurulacak. İngilizce eğitim yapan kolejler yapacağız. Böylece sanayicinin ihtiyacı karşılanacak ve mezun öğrencilerin işleri hazır olacak. Japonca eğitim veren bölümlerde açılacak. OSB içinde küçük bir hastane jandarma karakolu cami ve sosyal tesislerde olacak.

 

Allah’ın izni ile Çankırı OSB ilk 10a girecek.  İstanbul ikitelli OSB de 550 bin Gaziantep’te  150 bin kişi Manisa’da 50 bin kişi çalışıyor Çankırı’da 10 bin kişi neden  çalışmasın ama Çankırı’da alt yapı yok.  Anlıyor musunuz? Yapılmamış ve yapılmayınca da sanayici gelmemiş. Bununla ilgili alt yapıyı tamamladığımızda sınıfı geçmiş olacağız.

 

Üniversite sayımızın 10-13 binlerde olması ile bu sınıfı geçemeyiz.  Üniversite öğrenci sayımız yetersiz zaten yeri de çok uygun değil Ankara yolunda butik üniversiteler yapabiliriyiz bununla ilgili çalışmaya ilerde bakacağız. Üniversite Kastamonu’da 30 bin Karabük’te 70 bin Kırıkkale 80 bin bunu bilin içiniz kan ağlasın olur mu. Sorun çok. Birlikte çözeceğiz. Siyaset dertlerin önünü açmak için vardır. Siyasette cesur olacaksın elini taşın altına koyacaksın. Çankırı’ya bir şey veremediysen vekil olsan ne olur taş üstüne taş koyacaksın laf üstüne laf koymayacaksın.” ifadelerine yer verdi.

 

Açılış konuşmaları sonrasında teşkilat içi istişareler gerçekleştirildi. Toplantının sona ermesi akabinde hep birlikte iftar yemeği yenildi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin