AK Parti İl Başkanlığı Halk Günü Buluşmasının Ardından Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

featured
service

Çankırı AKP’de Kongreler Başlıyor

AK Parti İl Başkanlığında dün halk günü buluşmasının ardından basın toplantısı gerçekleştirildi. İl Başkanı Abdulkadir Çelik başkanlığında yapılan toplantıya milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Furkan Altuntaş, yöneticiler ve partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, halk günü toplantılarının belirli periyotlarla sürdüğünü belirterek, bu haftaki toplantının da verimli geçtiğini söyledi.

Çelik, partilerinin kongre sürecinin başladığını aktararak, “Partimizin 7. Olağan kongre süreci başladı. Delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. İlçe kongrelerimiz 22 Şubat 2020 tarihi itibariyle başlayacak. İlçe kongreleri tamamlandıktan sonra gençlik ve kadın kollarımızın kongreleriyle süreç devam edecek. Ağustos ayından sonra da il kongreleri başlayacak. Bu kongre sürecinin partimize ve vatandaşlarımıza, coşku ve birliktelikle güzel bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum.” dedi.

Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çankırı’da güzel gelişmeler oldu. Cumhurbaşkanımıza Çankırı’nın sorunlarını iletmemiz sonucunda cumhurbaşkanımız ulaştırma bakanına talimat vererek Çankırı’ya gönderdi. Bakanımız yerinde inceledi ve talimatlar verdi. Çalışmalar başladı. Çevre yolunda çalışmalar devam ediyor. Korgun Kurşunlu yolunda çalışmalar devam ediyor. Çubuk Şabanözü arasındaki yolda proje çalışması başladı. İkizören grup yolunda projeler yakın zamanda ihale sürecine gelecek.

Biz burada birlik beraberlik içinde vekillerimizle, il teşkilatımızla, ilçe teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2020 yılı içinde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu yılın Çankırı yılı olması yolunda var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sene Çankırı’nın alamadığı hizmetleri veya geri kalmış çalışmaları tüm gücümüzle hep beraber tek ses olarak Ankara’da olsun burada olsun takip edeceğiz ve inşallah Çankırı’nın eksiklerini hızlıca gidereceğiz.”
AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise halk günü buluşmasında çok sayıda vatandaşın sorununa çözüm aradıklarını ifade etti.

Çankırı için çalıştıklarını dile getiren Çivitcioğlu’nun konuşmasından öne çıkan önemli satır başları şöyle: “Çankırı için çalışıyoruz. Köylerimizle, beldelerimizle, ilçelerimizle ilimizle ilgili çalışıyoruz. Her gün teşkilatlarımızla takip edilmesi gereken kamu kurum kuruluşlarla ilgili yan yanayız. Bakanlarımıza taleplerimizi iletiyoruz.

ELDİVAN VE ORTA’YA DOĞAL GAZ GELİYOR

İl başkanları toplantısında söz alıp Çankırı’nın insanının merakla beklediği bir eylemi gerçekleştirdiği için il başkanımıza teşekkür ediyorum. İl Başkanımızın konuşmasıyla, Çankırı’nın yollarının faaliyete geçmesi adına orada söylemesi ve cumhurbaşkanımızın da talimatıyla ulaştırma bakanımız buraya geliyor, buraları geziyor. Bu başarı il başkanımızın ve partimizindir. Biz birbirimizi bütünlüyoruz, bizde ayrı gayrı yok. ‘Çankırı’da fitne fesat ölmüştür’ demiştim daha önce. Aramızda hiçbir sıkıntı yok. Grup başkanvekilimiz bizlere destek veriyor Ankara’daki işleri birlikte takip ediyoruz. Böyle olmasaydı bugün ne Orta’ya ne Eldivan’a doğal gazı getiriyor olamazdık. İki ilçemiz doğal gaz ile buluşacak. Yaz itibariyle o bölgede çalışmalar başlayacak. Güzergah çalışmaları devam ediyor.

Yıldıztepe Kayak Merkezi’miz var, Çankırı’mızın markası. Oradaki telesiyejle ilgili bakanlık düzeyinde taleplerimiz oldu. O telesiyej değiştirilecek kapalı kabinli yeni hızlı sistem kurulacak. Orada kış sezonunda 2-3 ay işliyordu bu dönem yazın da çalıştırılmayla ilgili Ilgaz belediye başkanımızın talebi var. Çalımalar sürüyor.

YÜZME HAVUZU YAPILIYOR
İlimize en büyük problemlerden olan yüzme havuzu sorunu giderildi. Bakanımız talimatı verdi. Bu sene yer bulma ve projelendirmeye ilgili çalışmalar başlayacak.
Hafta sonunda ilimizde Türkiye bayan boks şampiyonası vardı. 600 sporcu ve toplamda bin kişi Çankırı’da 1 hafta misafirimiz oldu. Onları memnun olarak gönderdiğimizi düşünüyorum. Dün yetkililer bizlere memnun olduklarını seneye tekrar bu müsabakaların burada yapılması düşüncelerin olumlu olduğunu söylediler. Yeni il müdürümüz hızlı bir çalışmaya girdi. Bu hafta sonu yine hentbolda 300 sporcu buraya gelecek. Sonra 400 futbolcu, 300 basketbolcu Çankırı’ya gelecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışmalarını yaptı. Bu sadece bu ay için geçerli değil yıl boyu devam edecektir. Hafta sonu esnaf ziyaretinde lokantalarımız doluydu. Müşterilerini bir diğer lokantalara yönlendiren esnaflarımız vardı, bu bizi çok memnun etti.

CEZAEVİ ÖNÜNDEKİ YOL BU SENE YAPILACAK

Yapraklı yolu cezaevi önündeki yolda bir beklenti var. Karayolları genel müdürlüğümüzde görüştüğümüzde yolu Ocak ayı içinde ihale yapılacak denilmişti ancak Elazığ depremi nedeniyle bu çalışma biraz sarktı ama bu ay içinde yapılması bekleniyor. Orada yeni düz bir yol yapılacak. İlçe yollarda çalışmalar devam edecek. Korgun Kurşunlu arasında da çalışmalar başladı. Çevre yoluyla ilgili sanat yapılar başladı. Kış olmasına rağmen hummalı bir çalışma devam ediyor. Tüm çalışmaların takipçisiyiz.
AFAD yeni yerine geçecek. Bakanlığımızı aradık para gönderimini sağladık. Çankırı da tarım ve ticaret fuarı yapacağız. Daha önce ilimizde böyle bir şey yapılmadı. Nisan ayı içinde bir fuar düşüncemiz var Çankırı’da tarımla ilgili fuar yapılmadı.

Bir kongre süreci yaşayacağız. Nisan ayında bitecek ilçe kongreleri. Sonra kadın ve gençlik kongreleri ile il kongreleri yapılacak.

Çankırı’da güzel şeyler olacak. Süreç ekonomik anlamda bakanlıklar nezdinde dar olmasına rağmen Çankırı için güzel şeyler yapıyoruz. Yeterli değil ama sürecin bize vermiş olduğu sıkıntılar aşılarak güzel işler yapılıyor. İnşallah 2020 ekonomik anlamda daha rahat bir yıl olur. İlimize hizmete devam edeceğiz. Hep beraberiz. Bir konuyla ilgili ben yaptım gibi bir düşünceye sahip değiliz. Teşkilatımızla ilgili herkes istişare içinde. Ortak akıl neyse o şekilde yapılıyor. Güzel neticeler alıyoruz. Eksikliklerimiz, noksanlıklarımız olabilir. Bunlarla ilgili eleştiriye açığız. 2023 yılına kadar Çankırı’nın tüm eksikliklerin giderileceği bir süreci yönetiriz inşallah.

YENİ DEVLET HASTANESİNDE SON DURUM

Yeni devlet hastanesiyle ilgili, millete rağmen bir şey yapma şansına sahip değiliz. Bundan önceki süreçte Ankara yolu diye karar kılınmış orayla ilgili zemin etüt çalışmaları yapılıyor. Zeminin sağlam olmadığına dair düşünceler var. Şu anda bu belgelendiriliyor. Bu belgelendirmeyle beraber olumsuz olduğu takdirde zaten yapılabilecek bir şey yok. Yapraklı tarafı, Kırkevlerde özel idarenin olduğu yer, jandarmanın olduğu yer, bunlar alternatif yerler. Ankara yolunda etüdünde bir problem olursa alternatif yerler değerlendirilecek. Bununla ilgili vatandaşlarımız endişelenmesin. Proje kalkmadı, iptal olmadı. Böyle olumsuz bir durum söz konusu değil. Doğru olan yeri bulmanın derdindeyiz. Vatandaşlarımızın sabrına ve hoş görüsüne ihtiyacımız var.

Çevre yolunun geçeceği nokta ile cezaevi arasında 566 konutluk TOKİ yapılabilecek bir alan oluşturuluyor. Burası konutlaşmanın olabileceği bir yer. Ankara yolunda konut yapabilme imkanımız yok. Orası ticaret merkezi olarak büyümeye açık bir yer.

Ekonomik daralmadan dolayı geçen sene karayollarına iş yapan firmalar paralarını almakta güçlükler çektiler. Bakanımıza çok defa Çankırı’daki yolları söyledik. Süreç yönetiminde imkanlar el vermediği için sayın bakan ‘bunu 2020 de değerlendirelim’ dedi. Sayın il başkanımız cumhurbaşkanımıza Çankırı’daki kızlaryolu barajı, yüzme havuzu, yollar olmak üzere söylediğinde bu işin üzerine düşüldü. ‘Milletvekillileri bu işleri takip etmiyorlar, çalışmıyorlar’ gibi bir algı oluşmasın. Biz işlerin takipçisiyiz. Defalarca söyledik. Bu iş zaten bu yıl içinde yapılacaktı ama başkanımızın konuşmasıyla hızlandı. ‘Bu iş takibimizde değil, ilgilenmiyoruz’ gibi bir algı kirli bilgiden oluşan algıdır.

Orta ve Eldivan’da doğalgaz bizim girişimlerimizle oldu. Eldivan hükümet konağı için 5 milyon lira ödenek verildi. TOKİ bin konut yapacak Çankırı’ya. Yıldıztepe telesiyej yenilemesi, Kurşunlu’daki söğüt seramik fabrikası bin kişiye istihdamla yeniden faaliyete başlayacak. Nasıl gerçekleşiyor bunlar, bunların hepsi takiple oluyor.

Çankırı olarak büyük işlere imza atıyoruz Şu anda gözle gözükür bir şey yok ama gelinen ortamda bundan öncekinden yapılanlardan daha fazlası oluyor.

Elektrikle ilgili yeniden çalışmalar yapılacak. Çankırı Türkiye’de elektrik kullanımı ve tahsilatında Türkiye ikincisi.

GERİ GÖNDERME MERKEZİ ÇALIŞANLARINA MÜJDELİ HABER!

Geri gönderme merkezindeki güvenlikler için yeniden işe alımları gerçekleşecek. Bu ay sonu yada önümüzdeki ay başı kardeşlerimiz rızıklarını kazanmak için işlerine başlayacaklar.”

AK Parti İl Başkanlığı Halk Günü Buluşmasının Ardından Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin