AK Parti İl Yönetimi Emniyet Müdürüne taziye ziyaretinde bulundu

featured
service

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ve partililer, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman’ı makamında, İstanbul’da yaşanan acı olay sonrasında taziye ziyareti gerçekleştirdi.

 

İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Kaman ve beraberindekilere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Yalman, “Şehitlerimiz çok oldu, zaman zaman toplu şehitlerimiz de oldu. 40 yıldır bu ülke bu terör belasından çekiyor. Şehitlerimiz olduğu zaman alışmak istemiyoruz, artık bitsin istiyoruz. Evlatlarımız babasız, analar babalar evlatsız, eşler yalnız kalmasın istiyoruz” dedi.

 

“Pazar gününden buyana Allah razı olsun yalnız hissetirmeyerek, acımızı paylaştınız” diyen Yalman, “Saldırı İstanbul da olsa da bu olay bütün Türkiye’nin yüreğini yaktı. Kur’an okuyanlar dua edenler bizleri arayıp soranlardan Allah razı olsun. Bazı şeylerde kelimeler yetmiyor bitiyor. Beden dili kendisini gösteriyor. O açıdan gösterilen yakınlıktan bu sıcaklıktan dolayı mutluyuz. En azından Çankırı Emniyet Müdürlüğü ve personelim olarak. Diğer yönden tabi her bir ferdin yüreğinde hissettiği acı herkes gibi bizide üzüyor. Ama acılar bizi çaresiz bırakmayacak. Hayatını kaybetmiş ve bu vatan için feda etmiş bütün şehitlerimizin rabbim şehadetlerini kabul etsin mekanlarını cennet eylesin.” dedi.

 

Yalman, “Bundan sonra da bu acılar olmaması için hem teşkilat olarak bizler hemde bütün ülke olarak hepimiz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bunlar sadece bizim yürüyen aracımızın önüne bir engel çıkarttılar, bir taş çıkarttılar, biraz hızımızı kestiler o da çok küçük bişey. Yanan acı itibariyle çok büyük. Bu bizim hızımızı kesmeyecek bizim mücadeledeki azmimizi yok edemeyecek. Askerimizle polisimizle mücadelemize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“Bir tane gazimiz var bir tanede Orta ilçemizden şehidimiz oldu” diyen Yalman, “Şehidimiz Zonguldak’ta defnedildi. Rabbim ailelerine sabır versin.” diye konuştu.

 

Yalman, son olarak şunları kaydetti:

 

“Çok sağolun varolun iyiki varsınız acılar paylaşıldıkça azalıyor. Haftasonundan beri acımızı bizlerle paylaşarak azalttınız. Buraya gelen gelemeyen telefonla arayan herkesten Allah razı olsun. İnsanın gözleri doluyor gurur duyuyor bu yöndeki birlik beraberlikten dolayı. Destekleriniz bizi daha da motive ediyor. Terörle mücadele sadece asker ve polisin görevi değil bu vatanda  yaşayan her bireyin görevidir. Kolluk kuvvetler olarak terörle mücadele adına biz bunu yapacağız. Her birey vatandaşlık bilinci altında bizim duyamadığımız göremediğimiz yerde bize destek verdiği sürece biz daha çok örgütleri temizler tarih sayfalarından sileriz.”

 

AK Parti İl Başkanı Celal Kaman da, “Gerçekten acımız çok büyük. Ne yazık ki hayinlerimiz bitmemiş. Ama bunların üstesinden güvenlik güçlerimiz olsun vatandaşlarımız olsun bunu hem 15 Temmuz’da gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Siyasi parti mensubuyuz ama vatanını seven bireyiz. Anayız babayız kardeşiz. Siviliyle güvenlik güçleriyle hepsi vatanın evlatları.” Açıklamasında bulundu.

 

Kaman, “Kahpece yapılan bu saldırılara en iyi şekilde hükümetimiz tarafından cevabı veriliyor ve verilmeye de devam edecek. Son hayin bu memleketten temizleneseyie kadar rabbim bize bu nefesi verdiği sürece vatanımız için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Savaşmamız gerekirse savaşırız bunu 15 Temmuz’da gösterdik.  Acınızı paylaşıyoruz. Rabbim vatanımızı korusun.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

AK Parti İl Yönetimi Emniyet Müdürüne taziye ziyaretinde bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin