AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun Mesajı

featured
service

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Mevlid Kandili vesilesiyle yayınladığı mesajda, “Kandiller, mübarek geceler her şeyden evvel bizim kendimizi hesaba çektiğimiz, Rabbimize verdiğimiz sözlerimizin gözden geçirildiği, kalplerimizin çok daha yumuşadığı, O (cc) na yaklaştığımız gecelerdir.

Bütün İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Şahsım, yönetimim ve AK Parti ailesi adına Yüce Rabbimiz’in rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, İslam alemi ve tüm mazlumların zulümden kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun Fetih Yıldönümü ve Yeni Yıl Mesajı

2015 Yılının hayırlarla dolu bir yıl olmasını, kendi iç alemimizden başlayarak ailemizde ve dostlarımızda birlik ve beraberlik ile muhabbet dolu bir yıl olmasını temenni ederim. Sağlık, huzur ve gönül dostları ile geçecek, dost halkasının genişleyeceği bir yıl olsun… İnşaallah Müslüman ve Türk kimliği taşıyanların ve özellikle zulüm altında olan mazlumların hiçbir sıkıntısının kalmadığı bir yıl olur.

Sadece yeni yılı değil aynı zamanda ve özellikle Mekke’nin de fetih yıldönümü olan bu günü tebrik ediyorum.

Kur’an-ı Kerim’deki “Fetih” suresinde yer alan bu fetih kelimesi, savaştan daha çok kalpleri İslâm gerçeğine açmak, İslâm mesajının önündeki engelleri kaldırmak, insanın kalbine ve aklına ulaşmayı mümkün kılacak ortamı hazırlamak anlamına gelir. Bunun bir tezahürü olarak tarih boyunca İslâm savaşla değil, barışla yayılmıştır. İnsanlar İslâm’a zorla değil İslâm’ın yüceliğini anlayarak, güzelliğini hissederek girmişlerdir.

Miladi takvime göre 1 Ocak tarihi Mekke’nin fetih yıl dönümü. Bu vesileyle Efendimiz s.a.v.’in örnekliğinde fetihlerin en büyüğü olan Mekke’nin fethini, İslâm’ın gönülleri fethini kutluyorum.

Bizler de zulümden arınmış, adaletten taviz vermeyen ve kalkınmada ehliyet ve liyakat sahibi insanlarımızla kendi kendimizi yeniden fethetmek temennisi ile tüm hemşehrilerimizin yeni yılını ve Mekke’nin fetih yıldönümünü şahsım, yönetimim ve AK Parti ailesi adına tebrik eder, sağlık ve huzur dilerim.

Mustafa Potukoğlu=>AK Parti & Merkez ilçe Başkanı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun Mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin