AK Parti’den kalabalık bir heyet, Çankırı’yı ziyaret etti

featured
service

AK Parti Genel Merkezi tarafından programlandırılan “2023 Şehir Buluşmaları” çerçevesinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Belgin Uygur, AK Parti MKYK üyeleri, İl ve bölge milletvekilleri Çankırı’yı ziyaret etti.

Heyet ilk olarak Koç Otel’de basın toplantısı düzenledi. Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, toplantının açılış konuşmasını yaparak, “İnşallah bizim alanda vermiş olduğumuz çalışmaları bugün verimli şekilde taçlandıracağız. Hem il merkezi hem bütün ilçelerde ‘2023 Şehir Buluşmaları’ güzel şekilde devam edecek.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Belgin Uygur, “Bugün tuzun başkenti, Çankırı’dayız. 2023’e doğru şehir buluşmaları kapsamında bugün eş zamanlı olarak hem Çankırı il merkezimizde hem Çankırı’mızın o güzel ilçelerinde milletvekillerimiz, MKYK üyelerimiz, bizler inşallah teşkilatımızla, dava arkadaşlarımızla hep birlikte sahada milletimizle birlikte olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Uygur, 2023 seçimlerinin hemen arifesinde olduklarını aktararak, “Türkiye yüzyılına adım attığımız şu süreçte 20 yıllık birikimimizle, 20 yıllık kazanımımızla Türkiye yüzyılını sizlerle birlikte, milletimizle birlikte, teşkilat mensuplarımızla, dava arkadaşlarımızla birlikte şekillendirmek için bütün gücümüzle, bütün gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

AK Parti’nin önemli eser ve hizmetlere imza attığını belirten Uygur, “AK Parti 28 Şubat sürecinin, o karanlık günlerin akabinde milletin ihtiyaçlarından, milletin taleplerinden, beklentilerinden doğan, milletin içinden doğan ve ‘Yeter, söz de karar da milletindir’ seslenişiyle, çıkışıyla doğan bir dava hareketi, bir siyasi hareket. İşte bu geçirmiş olduğumuz 20 yıllık süreç içerisinde bizler bütün politikalarımızı hep milletimizden aldığımız ilhamla, milletimizden aldığımız taleple, beklentilerle oluşturduk. Eser ve hizmet siyasetinin en güzel örneklerine imza attık. Demokratik hak ve özgürlükler alanında reform niteliğinde yeniliklere imza attık. Türkiye tarihinin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlelerini gerçekleştirdik. Ama bütün bu süreç içerisinde de hiçbir zaman milletimizle bağlarımızı kopartmadan, milletimizle hemhal olarak, milletimizle hep birlikte olarak bu yolda devam ettik. Milletimiz bütün kritik süreçlerde her seçimde bizden teveccühünü, bizden desteğini esirgemedi. Ferasetiyle bütün bu kritik süreçlerde hem Sayın Cumhurbaşkanımıza, hem devletine, vatanına hem demokrasisine hem iradesine sahip çıkarak inşallah hep birlikte emin adımlarla bizler yol yürümeye devam ettik.” diye konuştu.

Uygur, Türkiye’nin önemli işlere imza attığı dönemlerde şer odaklarının ortaya çıktığını anımsatarak, “Türkiye yüzyılının kapısını araladığımız şu günlerde heybemiz dolu bir vaziyette giriyoruz aslında Türkiye yüzyılına. Fatihin emaneti, fethin sembolü Ayasofya’mız ibadete açıldı. 60 yıllık rüyamız, yerli ve milli otomobilimiz TOGG hayata geçti. Kendi alanında Türkiye’de ilk, dünyada beşinci barajı olan Yusufeli Barajını hayata geçirdik. Toplumda beklenti oluşturan bütün meseleleri bir bir çözmeye devam ettik. Sözleşmeliye kadro meselesi, 3600 meselesi, EYT meselesi, bunun dışında eser ve hizmetlerimizle milletimize hizmet etmeye, milletimizle hemhal olmaya devam ettik. Fakat hep ifade ediyoruz, Türkiye her yükselişe kalktığında, bilirsiniz hem demokrasisine hem liderine hem vatanına, devletine, istikbaline, istiklaline sahip çıktığı o süreçlerde işte hep ifade ediyoruz, bir takım şer odakları yine boş durmuyor. Geçtiğimiz günlerde İsveç’te hem Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik hem onun nezdinde Türkiye Cumhuriyetine yönelik, bir takım artık terör eylemi diyebileceğimiz boyutta eylemler hayata geçiriliyor. Bizim kutsalımıza yine saldırılıyor. Kur’an-ı Kerim’e karşı fütursuzca hareketlerde bulunuluyor. Güçlü ve büyük Türkiye’nin yolunu kesmek, önünü kesmek için her zamanki gibi yine belli dönemlerde her seçim öncesi süreçlerde olduğu gibi yine bu dönemde de bir takım oyunlar yine sahneye konulmaya çalışılıyor. Ama bizim milletimiz feraset sahibidir. Biz bu oyunlara 20 yıl boyunca nasıl prim vermediysek, bundan sonraki süreçte de inşallah milletimiz yine prim vermeyecek.” açıklamasında bulundu.

Altılı masayı eleştiren Uygur, şöyle devam etti:

“Karşımızda 6’lı masa var. ‘Siz seçim tarihini açıklayın, biz ertesi gün adayımızı açıklayacağız’ demişlerdi. Yaklaşık bir buçuk yıllık zamandan beri toplanıyorlar, dünde yine bir toplantı gerçekleştirdiler. Anca daha adaylarını belirleme usulüyle ilgili, ‘adayımızı nasıl belirleyeceğiz’ diye bir karar alabildiklerini ifade ettiler. O masanın millete vadettiği yine o eski vesayet günlerine bir özlem, yine bir vesayet modeli vadediyorlar. Masanın ortaklarının her birinin adaylıkla ilgili talepleri mevcut. Bunda bir ortak noktada mutabık kalamıyorlar. Cumhurbaşkanı seçildiğinde masanın ortaklarından icazet alacağını, halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanının masanın ortaklarının onayıyla işlem yapacağını ifade ediyorlar. Türkiye’nin eski vesayet günlerine geri dönüşü vadediyorlar. Milletimiz bu 6’lı masadan Türkiye’ye bir hayır gelmeyeceğini, Türkiye’ye iyilik getirmeyeceğini gayet net ve iyi bir şekilde görüyor. Biz inşallah Allah’ın izniyle, milletimizin desteği ile yeni Türkiye yüzyılının yine eserlerimize, hizmetlerimize hak ve özgürlükler alanındaki o reform niteliğindeki yeniliklerimizi oluşturmaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde anayasa değişiklik teklifimiz komisyonda görüşüldü. Burada da yine bir samimiyetsiz tablo ile karşılaştık. Muhalefetin samimiyetsiz bir tutumu ile karşılaştık. Bir gece yarısı Türkiye’de fiilen artık ortada olmayan, ortadan kalkmış bir mesele ile ilgili kanun teklifi gündeme getirdiler. Getirdikleri kanun teklifi, bu meseleye etraflı ve net kesin bir şekilde çözmekten uzak, hatta geriye dönüşü bir şekilde anımsatan bir kanun teklifiydi. Biz, ‘buyurun, madem bu meselede samimisiniz, içtensiniz, milletimizin yolundasınız, bunu daha geniş bir çerçevede anayasal güvenceyle teminat altına alalım, bunu hep birlikte yapalım’ dedik ama işte oradaki tabloda hem biz gördük hem bütün milletimiz gördü. Yine burada o samimiyetsiz tutumlarını bir aşama, bir kademe ileriye götürdüler.

O dönemde bende öğrenciydim İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde. Komisyonda bunu etraflıca konuştuk. Bizim arkadaşlarımız, bizler, dini inancımız dolayısıyla başörtülü olduğumuz için okullara alınmamıştık. Gerekçe, dini inanç sebebiyle başlarımızı örtmemizdi. Bu gerekçeyi yine ortadan kaldırmak istiyorlar. Kendileriyle aslında tezatlar, kendileriyle zıt bir tutuma girmiş oluyorlar. Bunu da yine biz milletimizin takdirine bırakıyoruz. Milletimiz feraset sahibidir. 2023 seçimlerinde yine Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük ve güçlü bir Türkiye olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek.”

Uygur ve beraberindeki heyet, basın toplantısının ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu.

AK Parti’den kalabalık bir heyet, Çankırı’yı ziyaret etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin