Akbaba: Türk genci asil kanını kirletme!

featured
service

Son zamanlarda artan Bonzai ve uyuşturucu madde bağımlılıklarına dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba “Türk genci asil kanını kirletme’” diyerek seslendi.

Akbaba yaptığı yazılı basın açıklamasında “Düşmanlarımızın ülkemizin dört bir yanını sardığı bu günlerde çağdaş, üreten, toplum hayatına katkı sağlayan milli değerler ışığında hareket eden bir gençlik ümidimizdir.

Ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda Ülkücü hareket olarak gençlerimizin akıl ve beden sağlığının öneminin farkındayız.

Atatürk’ün yurdumuzu emanet ettiği Türk gençliğini tehdit eden madde bağımlılığına karşı MHP Çankırı Merkez İlçe başkanlığı olarak Savaş Açmaktayız.

Geçtiğimiz yıllarda Ülkemizin gündemine giren ve son zamanlarda özellikle büyük şehirlerimizde yürek burkan görüntülere tanık olduğumuz sentetik türevli uyuşturucu maddelerden olan “Bonzai” illeti maalesef Şehrimiz için de ciddi bir tehlike olmaya başlamıştır. Şehrimizde yapılan operasyonlarda son yıllarda Binlerce Adet Sentetik Madde ile Yüzlerce Gram Bonzai ele geçirilmiştir. Özellikle “ne yazık ki” askerlerimiz arasında kullanım yaygınlığı görülen bu maddelerin üniversite öğrencileri ile şehrimizin gençlerini de doğrudan etkilemesi an meselesidir.

Kolluk kuvvetlerimizin özverili çalışmaları ile şehrimiz ve gençlerimiz ne kadar tehlikeden uzak tutulmaya çalışılsa da madde bağımlılığı nedeniyle yaşanan aile içi problemleri son zamanlarda üzülerek sıkça duymaktayız.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu maddelerinden Bonzai” denen illeti Türk gençlerimizden uzak tutmamız gerekmektedir. Bu bir vatandaşlık görevidir.

Son zamanlarda şehrimizde dahi gençler arasında yaygınlaşmış olan bonzai kullanımı Türkiye İstatistik Kurumunun açıklamalarına göre 11 yaşın altına düşmüştür.

Geçtiğimiz yıllarda askerlik çağı gelmiş gençlerin dahi sigara içmesi çoğu kişi tarafından garipsenirken, yaşça büyüklerinin sigara içtiklerini görmelerinden dahi utanırlarken şimdi 9-10 yaşlarındaki çocuklarımızın bu maddeyi kullanmakta olduğunu mahşeri vicdanı sızlatmaktadır.

Bonzai, Bağımlılık yapıyor. Psikolojik bozukluklara da neden oluyor. Birçok gencimizin ölümüne de neden oluyor.

Hepimizin canını doğrudan ya da dolaylı acıtabilecek olan bağımlılığın farkında olmalı ve toplum sağlığı açısından her birimiz elimizden geleni yapmalıyız.

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Merkez ilçe Teşkilatı olarak geleceğimiz için, varlığımız için, birliğimiz için, dirliğimiz için bu konuyu çok önemsiyoruz.

Bu sorun sadece kullanıcı ve ailesinin sorunu değildir. Bu bir millet sorunudur, devlet sorunudur beka sorunudur.

Bu vesile ile sivil toplum kuruluşları ve devlet dairelerinin de gerekli desteği vereceklerini umuyorum.

Tüm bu çalışmalarımızdan aldığımız güç ile gençlerimizi zehirleyen maddeleri sokak aralarında dahi satmaya cüret eden hain şebekeleri ve bu şebekelerin timsarlarını lanetliyoruz.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Akbaba: Türk genci asil kanını kirletme!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin