Albaraka Türk Katılım Bankası Çankırı Şubesi Açıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Albaraka Türk Katılım Bankası Çankırı Şubesi’nin açılışı 5 Mart 2014 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Açılışa Vali Vahdettin Özcan’ın yanı sıra Milletvekili Av. İdris Şahin, Milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Vali Yardımcısı İbrahim Şahin, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, İl Müftüsü Arslan Türk, İl Müdürleri, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Genel Müdür Yardımcıları Bülent Taban,  Nihat Boz ile Bölge Müdürü İzzet Beyaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Genel Müdür Fahrettin Yahşi yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün burada yeni bir “Bereket Kapısı” açmak için bulunuyoruz. Albaraka’nın kelime anlamı bereket kapısı demektir. Albaraka Türk faizsiz bankacılık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımıza hizmet sunan bir bankadır. Genç ve dinamik bir ekiple Çankırı’da şube açmanın gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
Genel Müdür Yahşi’nin ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Türk ekonomisine yön veren önemli müesseselerden birinin daha açılışını ilimizde gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. İlimiz adına bu durumdan büyük mutluluk duyuyorum. Allah bol ve hayırlı kazançlar nasip etsin.” dedi.
Milletvekili Hüseyin Filiz “Çankırı insanının muhafazakar yapısına uygun bu zihniyetin Çankırı’da çok güzel sonuçlar alacağına inanıyorum. Bu bankanın Çankırı’ya çok güzel hizmetleri olacağını umuyor ve hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Milletvekili Av. İdris Şahin de yaptığı konuşmasında “Bugün burada açılışını yaptığımız müessesenin Çankırı’mıza hayırlı olacağını umuyorum. Çankırı halkı çalışmalarıyla bu müesseseye sahip çıkacaktır. Çankırı ekonomisine hayırlı olsun” diye konuştu.
Vali Vahdettin Özcan ise “Çankırı giderek yükselen bir ivmeyle yoluna devam etmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası gibi güler yüzlü bir kuruluşun ilimizde açılmasından çok memnunum. Tüm camiaya hayırlar, uğurlar getirmesini temenni ediyorum. Bereket’li günler diliyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.
İl Müftüsü Arslan Türk’ün yaptığı duanın ardından açılış kurdelesi kesildi.
Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Yaren Evi’ne Hayran Kaldı
Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Genel Müdür Yardımcıları Bülent Taban ve Nihat Boz ile Bölge Müdürü İzzet Beyaz 4 Mart 2014 Salı günü Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.
Vali Özcan’ın makamında yapılan sohbetin ardından Yaren Evi’ne geçildi ve İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar tarafından Yaren Kültürü hakkında Genel Müdür Fahrettin Yahşi’ye bilgi verilerek, Yaren’in Türk Milleti’nin önemli geleneklerinden birisi olduğu, dostluk, arkadaşlık, sırdaşlık anlamına geldiği ve bu geleneğin yüz yıllardır Çankırı’da devam ettirildiği vurgulandı.
Genel Müdür Yahşi; “Çok güzel bir gelenek. Bu tür geleneklerin hala yaşatılıyor olması çok sevindirici” diyerek Yaren Kültürü ile ilgili hayranlığını ifade etti.
Vali Özcan’ın konuklarına tuz lamba, kaya tuzu ve Yaren Kültürümüzü tanıtan kitabı hediye etmesinin ardından ÇAYASAD’a geçildi ve Hamuşan Kütüphanesi, Müzik Atölyesi, Sanat Atölyesi, Ahmet Mecbur Efendi Sofası ve Ahmet Talat Onay Sohbet Salonu tanıtıldı.
Daha sonra Çivitçioğlu Medresesi gezildi ve ilimizin tarihi, kültürel ve turistik özellikleri hakkında öğrendiklerinden çok etkilendiğini dile getiren Genel Müdür Yahşi, Vali Özcan’a göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Albaraka Türk Katılım Bankası Çankırı Şubesi Açıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin