Antalyada Çankırı Rüzgarı

featured
service

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Antalya’da 5. si gerçekleşen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında ilimizin Tuz, bal, panayır ve tahin helvaları, bazlama, küpecik, kızılcık ekşisi Kızılırmak pirinci gibi yöresel ürünleriyle Fuar’da yerini aldı.

Bal ürünlerini Çankırı Arı Yetiştiricileri Birliği, Tuz ve Tuz ürünlerini ise ÇATSO üyesi ERK Tuz Ürünleri Ltd. Şti katılımı ile gerçekleşti.

Büyük ilgi gören Çankırı standına, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Yönetim kurulları hazır bulunurken, açılış günü Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, TOBB Başkanı M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ve TOBB Yönetim Kurulu ilimiz yöresel ürünlerinin sergilendiği standı ziyaret etti.

Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ’a ÇATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN tarafından tuz lambası ve kızılcık ekşisi ikram edildi.

Bu yıl 62 ilden ve KKTC’den 320 firmayı aynı çatı altında buluşturarak yöresel ürünlerin tanıtılması ve markalaşması adına imkan sağlanmış oldu. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Borsası girişimleriyle ve Bölgemiz kalkınma ajansı KUZKA’nın da destekleriyle Çankırı’nın ilk kez yer aldığı fuarda, ilimize ait yöresel ürünlerin tanıtımının yapılması, markalaşmasına katkıda bulunulması ve ulusal pazarlara açılarak ticari hayatın canlandırılması hedefleniyor.

Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN “Yörex Fuarına katılarak ilimizde bulunan yöresel ürünlerin marka değeri kazanıldırılması ilimize katma değer sağlaması bizim için önemlidir. İlimizin sanayisinin yanı sıra yöresel ürünlerini  de ön plana çıkararak ilimizin ticari hayatına katkı sağlamak amacındayız.” dedi.

 

 

Antalyada Çankırı Rüzgarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin