Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenlendi

featured
service

Kurban Bayramı’nın 1. günü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde 12.09.2016 Pazartesi günü bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
 

Saat 14.00’da başlayan programa Vali Mesut Köse, Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Eski Çankırı Milletvekilleri Ahmet Bukan, İrfan Keleş, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Abdullah Dede, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, Vali Yardımcısı Nedim  Özırmak,  Korgun Kaymakamı (Vali Yardımcısı Vekili ) Erkan Savar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Daire Amirleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 

Program Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz’un açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Milletvekili Hüseyin Filiz ve Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, katılımcıların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.
 

Vali Mesut Köse ise yaptığı konuşmada; ” Öncelikle tüm katılımcıları selamlayarak,  bir kurban bayramına daha kavuştuk. Çankırı eşrafı olarak eksiksiz yine bir araya gelmek nasip oldu. Hepinizin bu mübarek bayramını kutluyorum.

Yurdumuz Ramazan bayramından sonra bir darbe teşebbüsüne maruz kaldı. FETÖ bize neler yaşattı. Bu topraklarda doğan insanlar bu toprakta doğan insanlara kurşun sıktı, can aldı. Belki komşuydular, belki arkadaştılar, belki hemşeriydiler.

50 binden fazla kamu görevlisinin işlerine son verildi. İlimizde de 500’den fazla kişi hakkında işlem yapıldı. Hepsi ayrı ayrı can sıktı. Ne gerek vardı bunlara. Huzur içinde barış içinde yaşantımıza devam edip gitseydik.

Şehitlerimiz oldu gazilerimiz oldu, acılar yaşadık hüzünler yaşadık. Şehit ve gazi yakınları kurban bayramını hem buruk hem gururla karşılıyorlar. Allah sabır versin. Ama çok şükür bu milletin ve devletinin her türlü sorunu çözme iradesi bu komployu da geçersiz kıldı. Ama bu millet ve bu devlet yine dimdik ayakta Allaha hamd olsun. Perşembe günü yapılan Valiler toplantısına katıldım. İçişleri Bakanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanımızın bizi misafir etmesi. Hepsinde de Birlik bütünlük beraberlik içinde bir Türkiye özlemi ve istemi var. Bizlerden de bunun için ne gerekirse yapmamızı istiyorlar. Cumhurbaşkanımız Bu can bu tende olduğu sürece bu mücadeleyi sürdüreceğim yalnız kalsam da diyor. Biz onu yalnız bırakmadık bırakmayız. Herkes bıraksa Çankırı bırakmaz. Bunun böyle olduğunu darbe girişimi gecesi gösterdiniz.

Hepsi de Sizlere selamlarını sevgilerini iletmemizi istediler. Bizden de sizlerin bayramınızı kutlamamızı istediler.

Şimdi gündemimizde PKK, KCK, DHKPC gibi bölücü örgütler var. Devletimiz bunlarla ilgili de harekete geçti, biz de üzerimize düşeni yapacağız. Devletimiz sınır güvenliğimizi sağlamak için haftalardır sınır ötesi operasyonlar yapıyor ve başarılı olundu. Sınırlarımız güvence altına alındı. Cerablus operasyonunun başarılı olması bölgede dengeleri değiştirdi.

Amerikası da Avrupası da Türkiye’nin feryad ederken ne demek istediğini anlamıyordu, ancak şimdi anladılar ki Türkiye konuşuyorsa boşuna konuşmuyor, uğraşıyorsa boşuna uğraşmıyor. Türkiye’nin buradaki varlığını kendileri için de bir güvence olarak görmeye başladılar. Türkiye’nin bölgeyi terörden arındırma, sınırları kontrol etme çabası tüm dünyanın güvenliği için gerekli, bunu anladılar.

Doğu bölgesi dışındaki illerimizde de güvenlik tedbirleri emirler doğrultusunda alınmaktadır. Bu önlemler hem kamu görevlilerinin hem de vatandaşlarımızın güvenliği için yapılmaktadır. Hükümet konağı ve kamu binaları çevresinde aldığımız güvenlik tedbirleri de bu emirler doğrultusundadır. Vatandaşlarımızda bu uygulamaları olumlu karşılamalıdırlar.

Vatandaşlarımızın dolandırıcılıklara karşı duyarlı olması, birbirini uyarması, polise ve jandarmaya bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Yardım kampanyasına destek verelim.

İlimizde dört tane TEDES kurulmuş olup, biz hemen bu uygulamayı durdurduk. Şu anda ise Türkiye genelinde de  uygulamaya son verildi.

Türkiye aynı anda birçok sorunla uğraşmak ve baş etmek zorunda olan bir ülke. Hem sorunlarla uğraşacağız hem de gelişmemize yürüyüşümüze devam edeceğiz. Çankırı olarak da idarecisiyle, siyasetçisiyle, belediyesiyle, ticaret sanayi dünyasıyla, hakimiyle, savcısıyla, doktoruyla, öğretmeniyle, memuruyla, işçisiyle, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla çocuğuyla BARIŞ bir gelecek için hep birlikte çaba sarf edelim, yürüyüşümüze devam edelim.

Bayram süresince görev yapacak olan güvenlik, sağlık ve diğer görevlilere teşekkür ediyorum.

 

Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Ailelerinizle, çocuklarınızla nice bayramlara sağlık ve afiyetle ulaşmanızı diliyorum.” dedi ve tüm Çankırılıların Kurban Bayramı’nı kutladı.
 

Program ikram, bayramlaşma ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin