Atılganlık Projesi Öğrencileri Rektör Ayrancı’yı ziyaret etti

featured
service

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Atılganlık Projesi öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’yı ziyaret etti.

Öğrencilerin sahip oldukları hakları bilerek toplumda daha etkin rol almalarının hedeflendiği projede 5 ve 6.sınıf öğrencileri yer alıyor.

Proje koordinatöründen proje hakkında bilgi alan Ayrancı, Öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet etti ve şakalaştı.  Prof. Dr. Ayrancı, kendisine yöneltilen bazen zor bazen eğlenceli soruları onlarla kurduğu samimi diyalogla cevaplandırdı. Öğrencilere kuru pasta ve meyve suyu ikram edilirken öğrenciler rektörü okullarına davet etti.  Daveti kabul eden ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ayrancı, sözlerine şöyle devam etti:

“Öncelikle böyle bir projeyi hayata geçiren kurum yetkililerini ve öğretmenlerimizi tebrik etmek istiyorum, biz yetişmiş yöneticiler olarak yaptığımız ve yapacağımız işlerle her zaman çocuklarımıza örnek olmalıyız, Bize sorgulayan, araştıran, ne yaptığını ve ne yapmak istediğini bilen bir nesil lazım. Tüm çaba ve gayretimizde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi, milli, manevi değerlere bağlı olarak yetişerek bu güzel ülkede refah ve huzur içerisinde yaşamalarını sağlayabilmek içindir. Çocuklarımızın gözlerinde zekâ pırıltısı ve hayat enerjisi görüyorum. Çok girişimci bir nesil oldukları belli. Bu bize ümit veriyor.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Atılganlık Projesi Öğrencileri Rektör Ayrancı’yı ziyaret etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin