Baba ve oğlu toprağa verildi

featured
service

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde görev yaptığı Hatay’da hayatını kaybeden 33 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Emrah Yaman ile 1 yaşındaki oğlu Mehmet Umut Yaman memleketi Yapraklı ilçesi Çakırlar köyünde toprağa verildi.

Hatay’dan kara yoluyla Çankırı’ya getirilen baba ve oğlunun ay yıldızlı bayrağa sarılı naaşları, Yapraklı ilçesine bağlı Çakırlar köyüne getirildi.

Köy meydanında öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Emrah Yaman ve oğlunun cenazeleri, köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Vali Yardımcısı Recep Yüksek ile İsmail Küreci, Yapraklı Kaymakamı Emre Oğuztürk, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Emrah Yaman’ın babası Hasan, annesi Zahide, eşi Binnur ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazının ardından Emrah Yaman ve oğlu Mehmet Umut Yaman köy mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay’daki evinin yıkılması sonucu Emrah Yaman ve oğlu Mehmet Umut Yaman hayatını kaybederken eşi Binnur ile 2 yaşındaki kızı Zahide yaralı olarak kurtarılmıştı.

Baba ve oğlu toprağa verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin