Başkan Dinç 2 Birliğin başkanlığına seçildi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği ile Çankırı Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği Mayıs Ayı Toplantıları yapılan iki ayrı oturumla gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonunda en yaşlı üye Korgun Belediye Başkanı Halil Öz’ün başkanlığında toplanan her iki birliğin genel kurulunda 5 yıl süre ile görev yapacak Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği ve Çankırı Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği’nin yeni yöneticileri belirlendi.

Toplantının birinci oturumunda Çankırı Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği Başkanlığı’na oyların tamamını alan Belediye Başkanı İrfan Dinç seçildi. Yapılan oylamalar sonunda Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak Birinci Başkan Vekili, İl Genel Meclis Üyesi Alaattin Kahyaoğlu ise İkinci Başkan Vekili oldu. Birlikte görev yapacak Encümen üyeliklerine ise İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Çelik, Abdulkadir Şimşek, Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Çelik, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altıntop ile, Kızılırmak Belediye Başkanı Bayer Soysal seçildiler.

İl Genel Meclisi Hüseyin Çetiner ile Belediye Meclis Üyesi Semih Darendeli’de birliğin Katip Üyesi olarak görev yapacaklar.

Plan Bütçe Komisyonu’na ise yapılan oylamalar sonunda Yapraklı Belediye Başkanı Ali Hasekioğlu seçilirken, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve İl Genel Meclis Üyesi Harun Tosyalı oğlu seçildi.

Su Ve Hizmet Birliği’de Yeni Yönetimini Belirledi

Çankırı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ikinci toplantıda da Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği’nin yeni yönetimini belirlemek amacıyla seçimler yapıldı. Yapılan oylamalar sonucunda Birlik Başkanlığı’na oy birliği ile Belediye Başkanı İrfan Dinç seçilirken, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz Birinci Başkan Vekili, Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede ise İkinci Başkan Vekili Oldu.

Olağanüstü olarak gerçekleştirilen toplantıda gizli oylama ile yapılan seçimler sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz, Meclis Üyeleri Satılmış Barak, İbrahim Memeci, Orta Belediye Başkanı, Bayram Yavuz Onay, Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer encümen üyeliğine seçildiler. Meclis Üyeleri Ömer Korkmaz ile Canay Ulucan ise, Katip Üyeleri olarak görev yapacak.

Açık oylama ile belirlenen Plan Bütçe Komisyonuna ise Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ile Meclis Üyeleri Ömer Korkmaz ve Canay Ulucan seçildiler.

Başkan Dinç 2 Birliğin başkanlığına seçildi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin