Başkan Dinç,

featured
service

Çankırı Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarları bu yıl da vatandaşların yoğun ilgi ve katılımları ile gerçekleştiriliyor. Yanlar Caddesi’nde kurulan iftar sofralarında yaklaşık 6 bin vatandaş birlikte orucunu açtı.

Ramazan Ayı’nın gelmesi ile birlikte iftar programlarına başlayan Çankırı Belediyesi, Ramazan ayının 5. gününde bu kez Abdülhalik Renda Mahallesi Yanlar Caddesinde kurduğu iftar sofralarına vatandaşları konuk etti. 6 bin vatandaşın bir araya gelerek orucunu açtıkları iftar sofraları, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Çankırı’da Ramazan ruhunu yaşatmak, mahalle olarak toplumsal kaynaşmayı sağlamak ve çocuklarımıza Ramazan Ayı’nın geleneklerini ve adetlerini öğretmek amacıyla düzenlenen mahalle iftarlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yanlar Caddesi’nde gerçekleştirilen iftar programına Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, belediye çalışanları, mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.

İftar programında misafirler, ilahi dinletisi ile manevi havayı yaşarken, bir araya gelerek aynı sofrada oruç açmanın mutluluğu ile ezanı beklemeye başladılar. Belediye Başkanı İrfan Dinç, iftar öncesinde masaları tek tek gezerek mahalle sakinleri ile görüştü ve Ramazanlarını kutladı. Herkese “Hoş geldiniz, hayırlı iftarlar, Allah nice Ramazanlara birlikte ulaşmayı nasip etsin.” diyen Dinç, özellikle çocuklar ve yaşlılar ile yakından ilgilendi.

Başkan Dinç, mahalle iftarlarında zengin fakir, çocuk yaşlı herkesi bir arada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Birlikte yaşamanın ve paylaşmanın hazzına vardığımız Mübarek Ramazan Ayı’nda, bizler de Çankırı Belediyesi olarak mahallelerimizde düzenlediğimiz iftar programları ile bir gün bile olsa vatandaşlarımızı bir araya getirebilmenin gayreti içerisindeyiz. Kurmuş olduğumuz bu sofralar, Allah’a açılan ellerin, dua okuyan dudakların, Rabbimizin katında ret olunamayacağına inandığımız mübarek iftar sofralarıdır. Bu sofralar gönül sofrası, insanımızın gönlüne giden sofra. Her kesimden insanımızın olması, toplumun kaynaşmasına, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile oluyor. İftar sofralarımız Ramazan Ayı boyunca farklı mahallelerde kurulmaya devam edecek. Vatandaşlarımızın bilinçli ve duyarlı bir şekilde bu gönül sofralarımıza iştirak etmeleri bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Çünkü biz Ramazanlarda kalabalık bir aileyi meydana getiriyoruz. Ben tekrar bütün vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyorum. Allah tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul buyursun. Rabbim birlik, beraberlik ve huzur içerisinde daha nice Ramazanlara ulaşmayı bizlere nasip etsin” diye konuştu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Başkan Dinç,

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin