Başkan Dinç, Demokrasi Şehidi Ekizceli’nin ailesini ağırladı

featured
service

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, demokrasi şehidinin ailesini makamında ağırladı.

15 Temmuz darbe girişimini protesto ederken hayatını kaybeden Çankırılı 11 şehidin arasında yer alan Kızılırmaklı Medet Ekizceli’nin ailesi, Belediye Başkanı İrfan Dinç’e ziyarette bulundu.

 

Başkan Dinç, Çankırılı demokrasi şehidimizin babası Satılmış Ekizceli,  annesi Esra Ekizceli ile kız kardeşi Kezban Ekizceli’yi kapıda karşıladı. Böylesi kahraman bir evlat yetiştirdikleri için minnettar olduklarını belirten Dinç, “Ülkemiz büyük bir çıkmazın eşiğinden döndüyse evladınızın payı büyüktür. Bu vatan sizlere her zaman minnettar kalacaktır. Oğlunuzla övününüz. Eşim Zeynep Hanım, ilk defa bir şeyi kıskandığını ifade etti; demokrasi şehitlerini. Medet, bu zamana kadar sizin evladınızdı, bundan böyle Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan herkesin evladı. Allah sizden razı olsun. Şehidimizin de ruhu şad olsun. Bu ülke topraklarının bütünlüğü ve istikrarı için canını ortaya koyan kahramanlarımızın aziz ruhları için, verdikleri mücadeleyi ve azmi devam ettirecek, vatan ocağını ilelebet tüttüreceğiz.   ” şeklinde konuştu.

 

Şehit babası Ekizceli,  ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederek “Bir baba olarak en zor sorumluluğu üstlendim. Oğlumu vatan için büyüttüm. Bundan böyle en büyük arzum,  yavrumun Peygamber Efendimize komşu olmasıdır.” diye konuştu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Başkan Dinç, Demokrasi Şehidi Ekizceli’nin ailesini ağırladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin