Başkan Dinç: Milletimizin her bir ferdi, bu milletin en güçlü silahıdır

featured
service

Çankırı Belediye İrfan Dinç, demokrasi nöbetine tam destek vererek meydanları dolduran Çankırı halkına teşekkür etti.

 

“Bu girişim bize göstermiştir ki; bir milletin en büyük silahı topu, tankı değil; işte bu meydandaki inançlı evlatlarıdır.” diyen Başkan Dinç “15 Temmuz 2016 Cuma akşamı… Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uzun gecesi… Maalesef; aziz milletimizin iradesine karşı geleceği kendi emelleri ve çıkarları doğrultusunda yeniden çizmek isteyen FETÖ terör örgütü ile ülkemiz kurumlarında ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisinde kök salmış virüsleri, devletimizi çaresiz ve hastalıklı bir adam zannederek hasta yatağına düşürmeye hatta öldürmeye kalkışmıştır. Bu gözü dönmüş, kendini bilmez hainlerin istekleri,  ülkeye hâkim olma sarhoşluğu ile karışarak terör örgütlerinden farkı kalmadan kendi halkını, birlikte yaşadığı insanları hedef alarak ihanet oklarını saplamaktan geri durmamışlardır. Bu çılgınlık, yine halkın sağduyusu, ülkemizin vatansever polisi, TSK mensupları ve kurumlarınca geri püskürtülmüştür. Pusuda yatan kalleşler, milletimizin bıkmadan, usanmadan devam ettirdiği demokrasi nöbeti ile hain emellerini gerçekleştirmek şurada dursun bu ülke sayesinde sahip oldukları her şeyi bir yılan misali üstünden çıkarmak zorunda kalmışlardır. 208 vatan evladımızın şehit olduğu bu darbe girişimin yönü, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde ülkenin emin geleceğine ve istikrarına doğru yine yelken açmıştır.  

 

Bu girişim bize göstermiştir ki; bir milletin en büyük silahı topu, tankı değil; işte bu meydandaki inançlı evlatlarıdır. Milletimizin her bir ferdi, bu milletin en güçlü silahıdır. Sizin üzerinizde hiçbir güç yoktur Allahın izni ile… Bunu bilmeyen hainler, acı bir şekilde milletin gücünü öğrenmiş oldular.

 

Hanımefendisi, beyefendisi, gençleriyle, sevgili yavrularımızla Çankırı’da yürekleri mehter davulu gibi gümbürdeyerek Belediye Meydanından “Biz buradayız, biriz, birliğiz, bu vatanı böldürtmeyeceğiz.” sesleri yükseliyor her ilimizde olduğu gibi. Türkiye, en büyük sınavını birlik ve beraberlik içerisinde dini, dili, ırkı, partisi ne olursa olsun içimizdeki ve dışımızdaki hainlere en büyük cevabı tek yürek, tek yumruk, tek bayrak, tek millet olarak verdi. Ülkesine ve geleceğine sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.  

 

 

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey nazlı hilal

Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal

Ebediyen sana yok ırkıma yok izmihlal

Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet

Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal

Kaynak:Bizim Çankırı

Başkan Dinç: Milletimizin her bir ferdi, bu milletin en güçlü silahıdır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin