Başkan Dinç,

featured
service

Çankırı Belediyesi’nin “Bin Kadın Bin Emek Sergisi” Esentepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açlıışla birlikte devam etti. Açılışta, 7 branşta 95 kursiyer, el emeği göz nuru ürünlerini görücüye çıkardı.

Çankırı Belediyesi, Bin Kadın Bin Emek Sergisi kapsamında, Esentepe Kültür Merkezi’nde açılış gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışa Vali Vahdettin Özcan, Milletvekilleri, Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Altınbaş, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, belediye kursiyerleri ve görevlileri ile mahalle sakinleri katıldı.

Açılışta konuşma yapan ve kadın çalışmalarına değinen Belediye Başkanı İrfan Dinç, kadınların kendi el emeği göz nuru ürünlerini hanım lokallerinde ve kültür merkezlerinde gerçekleştirdikleri açılışlar ile bir bir sergilediklerini söyledi. Hanım efendilere, kendi kabiliyetlerini, yeteneklerini ve hayallerini gerçekleştirecek ortamlarda sunduğunda onların harikalar yarattığını bir kez daha gördüklerini ifade eden Dinç şu şekilde devam etti: “Esentepe Mahallemizde 7 branşta 95 kursiyerimizin el emeği göz nuru ürünlerini bugün hep birlikte göreceğiz. Ben başta yöneticilerimiz olmak üzere, emeklerini muhteşem şaheserlere dönüştüren çok değerli hanım efendileri tebrik ediyorum. Onlardan beklentilerimiz ne ise; biz her zaman fazlasıyla görüyoruz ve onların arzu ve istekleri doğrultusunda da bir çok çalışmalarımızı ona göre yönlendiriyoruz. Çok değerli eşim Zeynep Hanım’ın başlatmış olduğu bu çalışmalarda ben Türkiye’de zirve yaptığımızı buradan gururla iddia ediyorum. Aksini düşünen varsa da buyursun gelsin. Çalışmalarımız açık ve net ortadadır.”

Esentepe Kültür Merkezi’nin mahallenin sosyo kültürel varlığına çok büyük bir katkı sağladığının altını çizen Dinç, “Şu anda Çankırımızın hiçbir mahallesinde bu şekilde bir kültür merkezi yok. Mahalle olarak ilk yapmış olduğumuz kültür merkezi Esentepe Mahallemizdedir. Bu tüm tarih boyunca Esentepe Mahallemize vermiş olduğumuz önemin ve ehemmiyetin çok somut bir göstergesidir. Burada yürütülen çalışmalar ve gösterilen gayretler bu merkezin ne kadar doğru bir yatırım ve ne kadar doğru bir hizmet olduğunu da ortaya koyuyor. Biz Esentepe’mize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ne yapmamız gerektiğini ve nelerin yapılması gerektiğini bilerek hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılıştan sonra sergi açılışını gezen Vali Özcan ve Milletvekilleri sergilenen ürünlerin birbirinden güzel ve çok değerli olduklarını söyleyerek, çalışmalarından ve hanımlara sağlamış olduğu imkanlardan dolayı Başkan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç’e teşekkür ettiler.

Kaynak:Bizim Çankırı

Başkan Dinç,

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin