Başkan Esen, konut sorununa el attı

featured
service

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı ile kurulan 18 Konut Yapı Kooperatifi, vatandaşların konut sıkıntısını çözmek için konut hamlesi başlattı. Çankırı tarihinin en büyük sosyal konut projesi için başvurular başladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 31 Mart’a kadar Belediye Hizmet Binası birinci katta bulunan kooperatif bürosuna bizzat müracaat edebilecek.

Bu Konutlar Çankırı’nın Vizyonu Olacak

Çankırı Belediyesi öncülüğünde 18 Konut Yapı Kooperatifinin başlattığı büyük konut hamlesi ile Çankırı’da vatandaşlar maliyetine daire sahibi olabilecek. Çankırı’nın vizyonunu değiştirecek 1018 konutluk projenin ilk etabı Mimar Sinan Mahallesi’nde yükselecek kooperatif kapsamında toplamda 142 daire yer alacak. 100 daire için üyelik alınacak projenin ön başvuruları ise 31 Mart Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.  9 bin 740 m² arsa alanına sahip ve zemin+7 katlı iki ayrı bloktan oluşan konutlar, 90 ve 110 m²’lik 2+1 daireler ile 143 m²’lik 3+1 dairelerden oluşacak. Deprem yönetmeliğine uygun ve güvenli olarak yapılacak yapının kapalı otoparkında her bir daire için otopark alanı da ayrılacak. İlgilenen vatandaşlar, detaylı bilgiye 18 Konut Yapı Kooperatif Bürosu’ndan ulaşabilecek.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kooperatifin Çankırı’da konut sıkıntısının çözümüne alternatif olacağını söyleyerek konut hamlelerinin genişleyerek devam edeceğini ifade etti.

Başkan Esen, konut sorununa el attı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin