Başkan Yeni Çankırı'ya konuştu!

featured
service

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç meçhul Mercedes ile ilgili asılsız iddialara cevap verdi.

Geçtiğimiz haftalarda makamında düzenlediği basın toplantısında genel bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, www.yenicankiri.com sahibi Taha Doğanay’in 34 JF 3971 plakalı 2012 model siyah E350 CDI 4matik Eleganty Mercedes marka otomobil ile ilgili sorusunu cevapladı.

Kamuoyunun Merakla Beklediği Yanıtı Doğanay Başkanın Kendi Ağzından Aldı!..

Bir İnternet medya sahibinin gündeme taşıdığı, Çankırı’da İ.Ö adına kayıtlı olduğu iddia edilen aracın akıbetini masaya yatıran Taha Doğanay sorunun cevabını Başkan Dinç’ten almayı başardı.

“Bağışlanan Otomobilin Makam Aracı Olarak Kullanılması İçin Gerekli Resmi İşlemler Tamam!

Dinç “Ortaya atılan iddialar asılsız, yersiz ve gerçek dışıdır. Evet, söz konusu araç var. Mercedes marka otomobilin Özcenk firması tarafından Çankırı Belediyesine bağış, hediye edildiğini söyledi. Aracın uzun yol seyahatlerinde ve gittiği illerde Çankırı’yı temsil eden birisinin daha iyi araçlara binmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kullanılacak otomobilin Trafik Tescil Şube Müdürlüğünde Belediye Başkanı İrfan Dinç’in şahsına tescil edilmiş gibi yorumlar yapılması hiç de hoş bir durum değil. Çankırı Belediye Başkanı olarak zaten benim makam aracım var. Bağış yapılan araç ilimizin Belediye başkanlığına hibe ediliyor. Bundan neden rahatsız olunuyor ki? Alıp evime götürecek değilim. Belediyemizin araç filosuna katılan aracın kime zararı olabilir?

Bugün Belediye Başkanı olarak şahsım kullanabilir, öbür gün başka bir Belediye başkanımız kullanabilir bu aracı.

Şehrin Belediyesine Veya Resmi Kurumuna Yapılan Bağış’ın, Hibenin, Hediyenin Ne Suçu Varmış?

Aracın plakası niye resmi siyah plaka değil diyenlerde olmuş. Resmi işlemleri başlayan araca siyah plaka takıldı. Kimsenin şüphesi olmasın. Araç Belediyenin oldu. Öyle uzaktan, dolma laflarla, iftiralarla konuşmakla olmuyor beyler bu işler. Tartışmak, dedikodu yapmak şehrimize fayda sağlamaz.” dedi

 

Başkan Yeni Çankırı'ya konuştu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin