Belediyeden Ramazan için yoğun tempo

featured
service

Ramazan ayı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan Çankırı Belediyesi, binlerce kişinin aynı sofrayı paylaştığı mahalle iftarlarını kurmaya devam ediyor. Belediye, mahalle sakinlerini bir sofra etrafında buluşturmak ve sıcak yemek ikram edebilmek için ekipleri ile birlikte hazırlıklarını hat safhada sürdürüyor.

 

Mahalle iftarlarının Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşebilmesi için 237 kişi görev alıyor. Belediye, 25 kişilik masa ekibi, 15 kişilik sandalye ekibi, 60 kişilik servis ekibi oluştururken 100 kişi de yemek dağıtım noktalarında görev alıyor. İftar sofralarında ikram edilen tarhana çorbası, tas kebabı, pilav, hurma, tatlı ve sudan oluşan menüyü 4’ü aşçı, 6’sı yardımcı olmak üzere 10 kişi hazırlıyor. Yapılan yemeklerin iftar alanına ulaştırılmasında ise 5 araç lojistik destek veriyor.

 

Ramazan ayı dolayısı ile şehir sakinleri için çeşitli programlar hazırlayan Çankırı Belediyesi, vatandaşlara güzel bir Ramazan yaşatmaya çalışıyor. Salı ve Perşembe akşamları teravih namazı sonrasında farklı mekânlarda yapılan ney ve ilahi dinletilerinde görev alan 6 kişilik ekip, maneviyatı yüksek bir Ramazan ayı için çalışıyor. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri Karatekin Parkı’nda 16 kişilik bir ekip tarafından gerçekleştirilen “Geleneksel Ramazan Etkinlikleri” ile Çankırı’da yaşayan herkese dolu dolu bir program sunuluyor.

 

Teravih namazları için camilerin yanı sıra Recep Tayyip Erdoğan Parkında bulunan namazgâh ve Kale de tercih ediliyor. Havanın sıcak olduğu günlerde özellikle namazgâh, vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirirken rahat ettikleri bir mekân oluyor.

 

Geleneksel hale getirdikleri mahalle iftarlarında vatandaşlar arasında dostluk köprüleri kurduklarını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, 7’den 70’e herkesi Ramazan ayı boyunca bu sofralarda görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Dinç, mahalle iftarları ile sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğin en güzel nüanslarını Çankırılılar olarak birlikte yakaladıklarını dile getirdi.

 

Ramazan ayı başladığından beri mahalle iftarlarına ve Ramazan etkinliklerine vatandaşların ilgisi bu yıl da yoğun olarak devam ediyor. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Belediyeden Ramazan için yoğun tempo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin