Belediyenin Mevlit Kandili programında Şehitlere dua

featured
service

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlit Kandili Özel Programı bu yıl da büyük rağbet gördü. 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen ve yaklaşık 500 kadının katıldığı programda şehitler için dualar edildi.

 

Belediyenin geleneksel olarak düzenlediği Mevlit Kandili programı bu yıl da dolu dolu geçti.   Çankırılı kadınlar, Peygamber Efendimizin doğduğu günü Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve dualar okuyarak kutladı. Günün anlam ve önemini anlatan sohbetler de yapıldı. Terör örgütlerince İstanbul’da gerçekleştirilen iki bombalı saldırıda şehit düşen vatandaşlar ve yaralılar için de dualar edildi. Katılımcılar, yapılan dualara ve söylenen ilahilere eşlik etti.

 

Mevlit Kandili Programı’nın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, ülkemizin zor zamanlardan geçtiğini belirterek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Başkan Dinç, “Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Küçük meselelerde boğulma zamanı değil, birbirimizle kenetleşme zamanıdır.” diyerek anlamlı bir gün için bir araya gelen kadınlara teşekkür etti. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Belediyenin Mevlit Kandili programında Şehitlere dua

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin