Bin Kadın Bin Emek sergisi sona erdi

featured
service

Çankırı Belediyesi’nin düzenlediği “Bin Kadın Bin Emek” sergisi sona erdi. Bir ay boyunca sergilenen ürünlerin kapanış sergisi Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Belediye kadın çalışmaları kapsamında Hanım Lokalleri ile Kültür Merkezlerindeki beceri kurslarına katılan binden fazla kadınının el emeği göz nuru ürünleri, bir ay boyunca farklı mekanlarda sergilendi. Lokal ve merkezlerin kendi mekânlarında açılan sergilere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 15 farklı alanda verilen bilgi ve beceri kurslarına katılan kursiyerlerin el yapımı ürünlerinin zorluğu ve ustalığı gözlerden kaçmadı. Sergiyi çok sayıda vatandaş takip etti.

 

Kapanış sergisine eşi Zeynep Perihan Dinç ile birlikte katılan Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşların sergilere gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kadınların üstesinden gelemeyeceği hiçbir işin olmadığını vurgulayan Başkan Dinç, kadınların kendilerine verilen fırsatları iyi değerlendirdiklerine dikkat çekti. Dinç, geleceğin hünerli kadınlar elinde şekilleneceğini söyleyerek “Çankırı’da yaşayan hanımefendilerle her zaman gurur duyduk. Onların hünerli olmakla ilgili bir sıkıntıları yok. Her zaman yüzümüzü ağarttılar. Şehrimize gelen misafirlerimizi, devletin zirvesini kendi misafirleri gibi bilip bizimle birlikte ağırladılar,  şehirlerinin geleceği için bizimle koşuşturdular. Evlerine, ailelerine gösterdikleri hassasiyeti şehirlerine de gösterdiler. Şehrimize kim gelirse gelsin hanımefendilerimizin konukseverliği dikkati çeken ve takdir toplayan ilk şey oldu. Bu şehir sizlerle güzel, sizlerle özel.” diyerek tüm hanımlara teşekkür etti. Dinç, Çankırı’da başlattıkları kadın çalışmalarında geldikleri noktada Türkiye’de başı çektiklerini de söyledi.

 

Sergi sonunda Dinç’e, resim kursuna katılan bir kursiyer tarafından çalışılan  Dinç’in karakalem portresi hediye edildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bin Kadın Bin Emek sergisi sona erdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin