Bir günlüğüne Kamuflaj giyip bot bağladılar

featured
service

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şabanözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmakta olan 20 engelli öğrenci ve Sosyal Hizmet Merkezinden Evde Bakım Hizmeti alan 1 engelli 28’inci Mknz. P. Tugay Komutanlığında 1 günlük temsili askerlik yaptı.
28’inci Mknz. P. Tugay Komutanlığına aileleriyle gelen engelliler, temsili askerlik için üniformalarını giydikten sonra tören alanındaki yerlerini aldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, daha sonra yemin töreni gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Hasan Tahsin Yıldırım, engelli vatandaşlarımızla ilgili hem bireysel hem kurumsal olarak üzerimize düşen bazı sorumluluklar vardır; onların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi hepimizin görevidir.

Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen engelli vatandaşlarımızın da kutsal askerlik hizmetini icra etmesine imkân sağlayan bu programda, engelli kardeşlerimize temsili askerlik uygulamasıyla askerlik heyecanını ve coşkusunu yaşamalarında, kısa süreli de olsa kışla ortamını yaşamalarına ve temsili askerlik görevini yerine getirmesine imkân sağlayan herkese teşekkür etti ve biz de onların heyecanını ve mutluluğunu yürekten paylaşıyoruz, dedi.

Programın sonunda bir günlük temsili askerlik yapan engelliler, İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’dan terhis belgelerini aldılar.
Programa, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Garnizon Komutanı  Garnizon Komutanı İst. Kur. Alb. Abdullah Dede, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, engelliler ve aileleri katıldı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bir günlüğüne Kamuflaj giyip bot bağladılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin