Bu saldırı şahıslara değil, kardeşlik hukukuna yapılmıştır!

featured
service

Milliyetçi Hareket Partisi’nde önceki dönem İl ve Merkez İlçe Başkanlığı yapmış bazı isimler Çankırı Milliyetçi Hareket  Partisi il eski Başkanı Çetin Kapdan, Belediye Meclisi eski üyesi Mehmet Gökmen ve eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Doğan’a yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınadı.

MHP eski il Başkanları; Ömer Alkan, Ali Acıbunar, Yunus Coçar              ve Arif Soysal ile MHP eski Merkez ilçe Başkanları Abdullah Canbolat, Aydın Akbaş, Mahmut Doğar ve Vahit Öztürk tarafından yapılan yazılı açıklamada; “27 Ağustos 2016 günü saat 18.30 sularında Çankırı Milliyetçi Hareket  Partisi il eski Başkanı Çetin KAPDAN, belediye meclisi eski üyemiz Mehmet GÖKMEN ve eski yönetim kurulu üyemiz Mustafa DOĞAN’a yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz.

Güzel Çankırımız, Türk Ülkü Teşkilatının genel merkezliğini yapmış , ülkemize onurlu , haysiyetli ve vatan sevgisiyle dolu binlerce ülkücü ve milliyetçinin yetişmesine vesile olmuş bir şehrimizdir.

Bu güzel şehrimizin yetiştirdiği ülkücüler Milliyetçi Hareket Partisinin genel merkez kadrolarında yıllarca görev almışlar ve halen de görev yapmaktadırlar.

2 dönem Milliyetçi Hareket Partisinden Gazi Meclisimize üye göndermiş, 3 dönem il belediye başkanlığı görevini  yürütmüş, hemen hemen tüm  ilçelerimizde ve beldelerinde belediye başkanlığını alarak taçlandırmıştır. Tüm teşkilatlarımız görevlerinin başında olup her görev için arkadaşlarımız hazır ve yarış halindedirler. Yaptıkları bu görevlerde hiçbir ikbal, istikbal hesabı yapmamışlardır.

Tek amaçları Milliyetçi Hareket Partisini iktidara taşımaktır.

Bu saldırının şahıslara yapılmadığını, partimizin bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine, kurumsal yapısına ve kardeşlik hukukuna zarar vermek için yapılmış hain bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Bu saldırıyı kınamaktan acze düşenleri de Allah’a havale ediyoruz.

Unutulmamalı ki güzel ülkemizin birliğine giden yol ülkücülerin bir ve beraberliğinden geçer.,

Herkes Milliyetçi Hareket Partisinin kurumsal kimliğine saygı duymak zorundadır.

Demokrasi ve hukuk devletinde çare şiddet ve zorbalık değildir.

Biz ülkücüler var olduğumuz sürece, bu saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişiler emellerine asla ulaşamayacaktır.

Çankırı Emniyeti tarafından bu olayı gerçekleştirenler hakkında gerekli araştırma yapılmaktadır. Suçlu veya suçluların bir an önce bulunup hak ettikleri cezayı almaları ve Çankırılı ülkücüler olarak vicdanımızın rahatlamasını beklemekteyiz.

Bizler eski il ve ilçe başkanları olarak tüm ülküdaşlarımızı sağduyuya, birlik ve beraberliğe, kardeşlik hukukunu korumaya davet ediyoruz.

Benzer olayların bir daha yaşanmamasını, bu müessif olayın camiamızın birlik ve beraberliğini pekiştirecek hayra vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

 

 

Ömer ALKAN                    Ali ACIBUNAR                  Yunus COÇAR                   Arif SOYSAL

İl Eski Başkanı                    İl Eski Başkanı                    İl Eski Başkanı                    İl Eski Başkanı

Abdullah CANBOLAT     Aydın AKBAŞ                    Mahmut DOĞAR             Vahit ÖZTÜRK
M. İlçe Eski Başkanı        M. İlçe Eski Başkanı        M. İlçe Eski Başkanı        M. İlçe Eski Başkanı

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu saldırı şahıslara değil, kardeşlik hukukuna yapılmıştır!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin