Bulduğu Paranın Sahibine Ulaştırılmasının Mutluluğunu Yaşıyor

featured
service

Çırağan Sitesi kapıcısı Mehmet Doğan 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü Kuçaklama Taşı bölgesi A.Talat Onay Bulvarı ile Eli Çabuk Sitesi bölgesinde 800.00 TL para buldu.


Hala Böyle Dürüst İnsanlar Varmı?..

Çankırı ili, Merkez Alaçat köyü sakinlerinden 1974 doğumlu, evli ve 1 kız çocuk sahibi, İlkokul mezunu hemşehrimiz Mehmet Doğan adından şıkça söz ettirerek dua üstüne dua almaya devam ediyor.

Çankırı Bugdaypazarı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Çırağan Sitesi kapıcısı Mehmet Doğan 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü Kuçaklama Taşı bölgesi A.Talat Onay Bulvarı ile Eli Çabuk Sitesi bölgesinde 800.00 TL para buldu.

Mehmet Doğan eşi ile görev yaptığı apartmanın A,B,C,D bloklara ait aidat paralarını bir bankaya yatırmaya giderken söz konusu bölgede yerde dağınık vaziyette 5 adet 100 TL, 6 adet 50 TL olmak üzere toplamda 800.00 TL parayı görür.  Eşi Kezban Doğan’a durumu anlatan Mehmet Doğan ilk etapta şaşırmış, ne yapıp yapıp bu paranın sahibini bulmalıyız düşüncesiyle ilk önce kendi köylüsü olduğunu öğrendiğimiz, aynı zamanda da Çankırı Emniyet Müdürlüğünde görevli Bekçi olduğu bilgilerini edindiğimiz yakın akrabası Kamil Kılıç’ı arayarak bilgi edinmiş. Bekçi Kamil Kılıç’ın çizdiği yoldan hareket eden Doğan çifti parayı yerden alarak doğru Zabıta Müdürlüğüne getirip, tutanak tanzim edilerek bulduğu paraları Zabıtalara teslim etmiştir.

Konu hakkında bilgi edindiğimiz Mehmet-Kezban Doğan çifti ilk defa başımıza böyle bir şey geldi. Bu paranın nasıl zor kazanıldığını bildiğimiz için çok acele bu paranın sahibini bulmamız gerek dedik. Sağolsunlar büyüklerimizim çizdiği yolda gittik, tedirginliğimizi üzerimizden atmaya çalıştık. Zaman zaman bu tarz olayların yaşandığını, kimi zaman vatandaşların mağdur olduklarını dile getiren Doğan çifti bu güzel davranışlarından dolayı görev yaptığı apartman yöneticisi ve sakinlerinden teşekkür ile ödüllendirildiklerini söyledi.

Anonsun Yapılması İçin Sabırsızlaştım!..

Davranışından dolayı mutlu olduğunu belirten Mehmet- Kezban Doğan çifti, vicdanının seslerini dinlediklerini kaydettiler.

Bu arada parası bulunup kendisine ulaştırılan şahsın ise bulunan paranın kendilerine ait olduğunu, bir bayan hemşehrimizin eşinin maaşının olduğunu, parası bulunan şahısların yetim çocuklarının olduğunu öğrendik, üzüldük” dediler.

Mehmet Doğan ile bir araya gelemeyen, bulunan paranın sahipleri Doğan ailesi ile görüşmek istemiş. Görüşme telefon ile gerçekleştirilmiş.

Nezaketinden dolayı teşekkürü hak eden Mehmet-Kezban çifti “Vicdanımızın sesini dinledik. Bize ait olmayan parayı sahibine ulaştırmaktan başka düşüncemiz yoktu. Paranın sahibinin bu paraya ihtiyacının olabileceğini düşündük. Bir an evvel parayı sahibine ulaştırmak için çabaladım. Vicdanen çok rahatız ve mutluyuz.” diyerek sözlerine son verdiler.

İsmi açıklanmayan ve bulunan paranın sahibinin kardeşi olduğunu söyleyen vatandaşımız  “Bu para ablamın eşinin maaşıydı. Mehmet Bey’den Allah razı olsun. Arkadaşımız gibi dürüst insanların daha da çoğalmasını, kimsenin hakkının kimseye geçmemesini diliyorum. Çankırı Belediye Zabıta teşkilatına da çok teşekkür ediyorum.” dedi.

MEDYA ÇANKIRI olarak “Kardeşimiz çok güzel örnek bir davranış sergileyerek bulduğu parayı Zabıta Müdürlüğüne teslim etmiş. Ülkemizin geleceği olan bu insanların, gençlerin, milletimizin bütün değerlerine bağlı olarak yetiştikleri için gurur duyuyoruz. Bu güzel davranışından dolayı bizde Doğan ailesini kutluyoruz.

 ha haa

Bulduğu Paranın Sahibine Ulaştırılmasının Mutluluğunu Yaşıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin