ÇANKIRI AK PARTİ’DE SEÇİM STRESTİ

featured
service

25. Dönem milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti Samsun Milletvekili aday adaylarının belirleneceği, AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen temayül yoklaması sona erdi. Partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşen yoklama saat 16.00 itibariyle sona erdi. 

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek 25. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi AK Parti Çankırı’da temayül yoklaması yaptı.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklamasında 17 milletvekili aday adayı için il, ilçe ve beldelerden toplam bin 280 kişi oy kullanılması beklenirken yalnızca 681 kişi sandık başına gitti. 

Toplantıda konuşan Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, temayül yoklamasının aday belirleme aşamalarından birisi olduğunu ifade ederek, sonuçların parti genel merkezi tarafından değerlendirileceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başladı. Temayüle milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, eski milletvekili Hikmet Özdemir ile eski il başkanı Salim Çivitçioğlu katılmıyor. Kimi aday görmek istiyorsunuz” sorularının yer aldığı seçimlerin sonuçları kapalı zarflarda parti genel merkezine gönderilecek. Ardından genel merkezde titiz bir değerlendirme yapılacak.

AK Parti’de temayül yoklamasının ardından ikinci maraton ise 6-15 Mart tarihleri arasında genel başkan yardımcılarının başkanlığında MKYK üyelerinden oluşan 12 ayrı alt komisyonla başlayacak. Temayül yoklamasına gerek görülmeyen aday adayları mülakata girmeyecek. . Komisyonlar aday adayları ile yüz yüze mülakat yapacak. Eski ve mevcut milletvekilleri de yine temayül ve mülakata dahil olmayacak” dedi.

 

 

 

Medya Çankırı haber sitesine konuşan Çankırı AK Parti İl Başkanı Celal Kaman şunları söyledi..
“Bugün Çankırı AK Parti İl başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı olarak Mersin’de hunharca katledilen Özgecan kızımız ve tüm kadınlarımıza yapılan şiddete hayır diyoruz. “KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE DE BİZDE VARIZ” diyen Celal kaman sözlerini şöyle devam ettirdi.

“Kadına yönelik şiddetle mücadele de bizde varız” sloganı ile yola çıktığımız bu kampanya da Milletvekili aday adaylarımız ile bilrikte imzalarımızı attık.

Acı ve ızdırap veren, yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihalili olduğuna, Toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına aile birliğini zedeleyip anne ve çocuk sağlını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna,

Kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile asla meşrulaştırılamayacağına İNANIYORUZ” dedi

Son olarak sözlerini böyle devam ettirdi “Hayat arkadaşlarımız kardeşlerimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar, bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir.

Bu nedenle;

Kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız.

Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim.

Kadına karşı şiddetle mücadelede toplumun bütün bireyleri olarak üzerimize düşen görevi yapmak üzere KARARLIYIZ, BİZDE varız” dedi

Tek Kadın milletvekili adayımız kadına şiddet kampanyasına ilgisi büyüktü!

Medya Çankırı haber sitesine konuşan AK Parti Çankırı Tek Kadın Milletvekili Aday Adayı Songül Bektaş “Kadınlar için elinden geldiğini yapacağım.” diyen sözlerini şöyle sonlandırdı. “Kadına şiddet en büyük acizliktir. Ne insanlıkta ne de dinimizde bunun yeri yoktur.”dedi. AK Parti Çankırı Tek Kadın Milletvekili Aday Adayı Songül Bektaş’ın Medya Çankırıyla Röportajına bakabilirsiniz..

 

 

 

 

 

 

ÇANKIRI AK PARTİ’DE SEÇİM STRESTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin