Çankırı Atatürk Stadı’nın Çimleri Kaldırılmaya Başlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk Stadının Çimlerini Gençlik Spor Personelleri Söküyor!..

Yıldız: “Bu Çalışma Arzusu Bütün Kurumlara Örnek Olmalı” Dedi

Yeni sezonda FIFA standartlarında bir stada dönüşecek olan Çankırı Atatürk Stadı’nın çimleri kaldırılmaya başlandı.

Çankırı Atatürk Stadı’nın çimleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan personeller tarafından kaldırılmaya başlandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, stattaki çalışmanın iki gün önce başladığını belirterek, “Burada Şube Müdürlerimizden, antrenörlerimize ve memurlarımıza kadar 50 kişilik bir grup gönüllü olarak çalışıyor. Bu çalışma arzusu bütün kurumlara örnek olmalı” diye konuştu.

Stattan sökülen çimlerin yeni yapılacak olan Çankırıspor antrenman sahasına götürüldüğünü dile getiren Yıldız, “50 kişilik grubumuzun 30’u burada, 20’si ise Çankırıspor tesislerindeki antrenman sahasında çalışıyor.

Buradan sökülen çimler antrenman sahasına götürülüyor ve oradaki arkadaşlarımız çimleri oraya yerleştiriyorlar. Yani buradaki çimlerimizi israf etmiyoruz ve orada değerlendiriyoruz” dedi.

Çimlerin pazartesi gününe kadar söküleceğini aktaran Yıldız, gençlik spor personelleri sayesinde 1 aylık işi 5 günde bitireceklerini söyleyerek, “Stadı Pazartesi günü müteahhite teslim edeceğiz ve müteahhitte stadın yapımına Pazartesi gününden itibaren başlayacak” dedi.

Yıldız, yeni yapılacak sahasının FIFA onaylı bir saha olacağını söyleyerek, “Yaptığımız ihalede sözleşmeye bu şartı koydurduk. Müteahhit sahayı yaptıktan sonra Avrupa’dan bir ekip gelecek ve sahayı kontrol edecekler.

FIFA standartlarına uygun olmayan bir şey varsa, yani FIFA onaylamazsa sahayı teslim almayacağız. Onun için bu sahanın yapımında Türkiye’nin en profesyonel ekibi görev alacak ve standartlara uygun kaliteli malzeme kullanılacak” şeklinde konuştu.

Yıldız, ayrıca, sadece sahanın değil, atletizm pistinin de uluslar arası standartlarda yapılacağını belirterek, “Stat tamamlandıktan sonra Çankırı’da uluslar arası bir yarışma yapılabilecek” ifadelerini kullandı.

Yeni statta yedek kulübelerinin de çok modern olacağını kaydeden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, kulübelerde deri koltukların kullanılacağını ifade ederek, “Fenerbahçe’nin yedek kulübesi nasılsa burası da öyle olacak. Yani Çankırı, Şükrü Saraçoğlu kalitesinde bir sahaya sahip olacak” dedi.

Çankırı Atatürk Stadı’nın Çimleri Kaldırılmaya Başlandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin