Çankırı bayrama hazırlanıyor

featured
service

Çankırı Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısı ile şehri bayrama hazırlıyor. Belediye birimleri bayram öncesi hummalı çalışmalarını sürdürüyor.

 

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Çankırı Belediyesi,  vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir şekilde bayram geçirmeleri için hazırlıklara devam ediyor. Çalışmalar kapsamında;  Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehir mezarlığını yabani otlardan arındırırken şehir içindeki tüm parkları da elden geçirdi. Şehitlik ve mezarlık alanlarına takılan hatimmatik cihazı,  arefe gününde ve Ramazan Bayramı süresince hatim dualarının yanı sıra kabir dualarını da okuyacak. Ekipler terminal, sanayi, Kucaklama Taşı ile Atatürk Bulvarı’nda yabani ot temizliği; kavşaklara çiçek dikimi; Ankara, Kastamonu ve Yapraklı yolunda çim biçme çalışmaları ile parklarda ve Ahmet Yesevi Meydanı’nda budama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Şehir içinde bulunan saksılar ise rengârenk çiçeklerle süsleniyor.

 

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de cadde ve sokakları temizleyerek genel temizlik çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, arefe gününde tüm şehre gül suyu sıkarak bayramı karşılayacak.     

 

Fen İşleri Müdürlüğü, özellikle altyapıdaki tamiratlardan dolayı bozulan yolları iyileştirerek bayrama hazır hale getirecek. Mezarlık içi yollarda parke tamiratları tamamlanırken Esentepe Mahallesi’nde ve Makine Kimya önünde bozulan yollarda ise asfalt yama çalışmaları yapılıyor. Ekipler, gerekli tamirat ve bakımlarını gerçekleştirdiği yolları bayrama hazırlıyor.   

 

 

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren zabıta ekipleri ile motosikletli zabıtalar, vatandaşların maneviyatına tesir etmek için özellikle bayram öncesi sayıları artan dilencilere karşı tedbirler aldı.  Vatandaşın alışveriş yaptığı işletmelerde ise rutin denetimler sıklaştırıldı.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye ekiplerinin şehri bayrama hazırlamak için çalışmalarını arttırdıklarını söyleyerek vatandaşların bayramda her hangi bir sorun yaşamaları durumunda Belediyenin  “ALO 153” hattını arayabileceklerini belirtti. Dinç, ekiplerin bayram süresince 7/24 hizmet vereceklerini ifade etti. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırı bayrama hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin