Çankırı Belediyesi engellilere umut olmaya devam ediyor

featured
service

Çankırı Belediyesi, vatandaşlar arasında ayrım gözetmeksizin yaptığı hizmetleriyle sosyal belediyecilikteki atılımlarını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde birçok engelli vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulunan Çankırı Belediyesi, iki engelli vatandaşın daha yüzünü güldürdü. Belediye Engelli Koordinasyon Merkezi’ne gelen talepleri değerlendiren Çankırı Belediyesi, vatandaşlara verdiği tekerlekli sandalyelerle hem engellilere hem de ailelerine umut olmaya devam ediyor.

Engelli vatandaşlara engelsiz bir hayat sunmak için çalışmalarına aynı özveri ile devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Belediyesi olarak her daim engelli vatandaşlarımızın yanlarında olduklarını ve onların sorunlarına yönelik çözümleri ortaya koyduklarını belirtti. Herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Başkan Dinç, “Belediyemize gelen talepler ve bizim yaptığımız tespitler üzerine engelli kardeşlerimizin bir nebze de olsa sorunlarına ortak olmaya çalışıyoruz. Onları eve hapsolmuş bir hayattan kurtarmak ve sosyal çevreyle iç içe yaşamalarını sağlamak için bizler elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” diye konuştu.

Engelli vatandaşlar için her anlamda hizmet vermeye çalıştıklarını söyleyen Dinç, “Sadece tekerlekli sandalye vermek yeterli değil. Engelli vatandaşlarımızın şehrimizde rahatça gezmeleri için cadde ve sokaklarımızda engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalye ve akülü arabalarıyla rahatça inip çıkmalarını sağlayacak engelli yokuşları yaptık . Bunun haricinde görme engelli kardeşlerimizin rahat ulaşımlarını sağlamak için de hissedilebilir hassas yüzeyler dizayn ettik. Şehrimizde engellilerimizin engellilerini kaldırmak suretiyle gereken bütün çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Vermiş olduğumuz tekerlekli sandalyelerle benim engelli kardeşlerim artık rahatça gezip dolaşabilecekler” ifadelerini kullandı.

Engelli vatandaşlardan Emine Yıldız ve Utku Gümüş’ün tekerlekli sandalyeleri ailelerine teslim edildi. Tekerlekli sandalyelerini teslim alan aileler, belediyenin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Başkan Dinç’e teşekkür ederek, tekerlekli sandalyelerle artık hayatlarının daha kolay hale geleceğini dile getirdiler. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırı Belediyesi engellilere umut olmaya devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin