Çankırı Belediyesi Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarında Çankırı’yı tanıtıyor

featured
service

Çankırı Belediyesi,  Ankara – Altınpark Expo Center’da düzenlenen 10. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı’nda Çankırı’yı tanıtmaya başladı.  İl ve ilçe Belediyelerinin stantlarının yer aldığı fuarın açılışına Çankırı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz katıldı.

 

İş makineleri, belediyelerin faaliyetlerinde kullanılmaya uygun binek araçları,  prefabrik konutlar, kent mobilyaları, park oturma grupları, jimnastik aletleri, çocuk oyun grupları, led aydınlatma sistemleri ve çevre düzenlemesinde kullanılabilecek çok sayıda malzemenin sergilendiği fuarda Çankırı Belediyesi’nin stant alanı görselleri ile göz doldurdu. Belediye yetkilileri, yaptıkları faaliyetler ve projeler ile ilgili bilgi paylaşımları  da gerçekleştirdi.

 

Katılımcılar ve ziyaretçiler, ekrandan Çankırı’ya ait görüntüleri izlerken belediye çalışmaları,  kentin tarihi, kültürel ve turistik değerleri hakkında da bilgi aldı. Çankırı’nın yöresel lezzetlerinden  Kızılcık ekşisi ile taş helvanın ikram edildiği konuklar, yaran köşesinde ağırlandı. Belediyenin  stant alanını ziyaret eden katılımcılar, Çankırı Hatırası olarak yöresel kıyafetlerle fotoğraf çektirilen ve  kaligrafi sanatı ile isim yazdırılan bölümlerden büyük keyif aldı. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Uçak Kütüphane ile Tren-Gemi ve Denizaltı Kütüphane projeleri de ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

 

Belediyeler ile firmaları bir araya getirerek modern şehircilik anlayışına katkı sağlamaya çalışan fuar, 9 Ekim Pazar günü akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.  

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırı Belediyesi Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarında Çankırı’yı tanıtıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin