Çankırı Belediyesi’nin Çalışmaları Hız Kesmiyor

featured
service

Yeni dönemde modern şehrin inşasına devam eden Çankırı Belediyesi kentin farklı yerlerinde farklı alanlarda sürdürdüğü çalışmaları bitirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre yeni yönetim döneminde Aksu Mahallesi’ne, Yeni Mahalle’ye, Buğday Pazarı Mahallesi’ne ve Abdülhalik Renda Mahallesi’ne toplam 450 ton asfalt döküldü. Dökülen asfaltlarla birlikte bozuk yolların onarımını sağlayan belediye ekipleri vatandaşlara konforlu yolculuk yapma imkanı sağladı.

Çalışmalarını hızlandıran ve ara vermeden devam eden Çankırı Belediyesi tarafından, Fatih Mahallesi, Abdülhalik Renda Mahallesi, Karataş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karatekin Mahallesi, Buğday Pazarı Mahallesi ve Aksu Mahallesi’ndeki birçok cadde ve sokağa toplam 447 m² altılık kilit parke döşenirken, 107.25 metre bordür yapıldı.

Yapılan New Jersey’lerle şehir içi geçişlerine modern bir görünüm kazandıran Çankırı Belediyesi, Sanayi kavşağı ve Hastane kavşağı arasındaki 19 ayrı noktaya yayaların karşıdan karşıya geçmeleri için gerekli olan yaya geçitleri açtı. Ayrıca şehrin bazı noktalarına yayaların ve engellilerin iniş çıkışlarını kolaylaştırmak için merdivenler ve engelli yolları inşa edildi.

Yeni yol yapım çalışmalarına da hız veren Çankırı Belediyesi ekipleri, Karaköprü ve Asmalı Konak arasındaki alanı kamulaştırarak, vatandaşların hizmetine sunacak. Yol açma çalışmalarının tamamlandığı bölge, sati kaplama ile modern görünümü ile kullanışlı hale getirilecek.

Mülkiyeti Belediyeye ait olan ve toplam 240 m² alanı kaplayan Gazhanenin etrafı ise güvenliğin sağlanması amacıyla tel örgüyle kapatıldı.

Yaşanabilir bir şehir için hizmetlerine hız kesmeden devam eden Çankırı Belediyesi yapacağı çalışmalarla kenti modernleştirmeye devam edecek.

Çankırı Belediyesi’nin Çalışmaları Hız Kesmiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin