Çankırı Demirspor Basketbol Takımı İftar Yemeğinde Buluştu

featured
service

İşadamı Alpay Ünal, Çankırı’ya verdiği desteklerin yanlış anlaşıldığını ifade ederek, ” Ben memleketime destek vermek istiyorum. Herkes bir şapka takınca, insanın hevesi kaçıyor” dedi.

Çankırı’da spor camiası Demirspor Basketbol Takımı’nın düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen yemeğe spor camiasının önde gelen isimleri ile Demirspor Basketbol Takımı’na yeni sezonda sponsorluk yapacak olan Era Şirketler Gurubu Başkanı ve işadamı Alpay Ünal katıldı.

Yemeğin ardından konuşan Demirspor Basketbol Takımı Yöneticisi Cevdet Demirhan, spor camiasında birlik ve beraberliği pekiştirmek adına böyle bir organizasyon düzenlediklerini ifade ederek, organizasyonun düzenlenmesine katkı sağlayan İşadamı Alpay Ünal’a teşekkür etti.

Doğduğu topraklara hizmet etmeyi kendisine görev şiar edindiğini ifade eden İşadamı Alpay Ünal da, hedefinin Çankırı’yı salon sporları ile öne çıkan bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.

Çankırıspor’un geçen sezon bir alt lige düştüğünü hatırlatan Ünal, “Futbol pahalı bir spordur ve maalesef  Çankırıspor’u yeniden üst lige çıkartmak çok zordur. Biz salon sporlarında başarıya ulaşacak ve adımızı salon sporları ile duyuracağız. Bu hem kentin tanıtımına, hem de kent ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Bu anlamda Demirspor’a elimizden gelen maddi, manevi tüm desteği sağlayacağız. Ayrıca bizim dışımızdaki Çankırılı işadamlarını da doğduğu topraklara destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Ünal, Çankırı’ya verdiği desteklerin bazı çevrelerce yanlış noktalara çekildiğine vurgu yaparak, “Ben elimden geldiği kadar memleketime yardım ederim, fakat bize farklı şapkalar takmasınlar.  Böyle olunca insanın hevesi kaçıyor. Beni bu şekilde köreltmeyin, ben yanıma birçok işadamı da getiririm. Fakat benim hevesimi köreltmeyin. Ben Ankara’da ticaret yapıyorum ve Ankaragücü’ne de destek sağlıyorum. Doğduğum ve doyduğum topraklara olan borcumu bu şekilde ödüyorum. Bu konu farklı noktalara çekilmesin, ben basketbolu seviyorum ve Çankırı’nın basketbolla sesini duyuracağına inanıyorum” diye konuştu.

Ünal, kendisinin de küçük yaşlarda iken Çankırı’da basketbol oynadığını anlattı.

Çankırı Demirspor Basketbol Takımı İftar Yemeğinde Buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin