Çankırı Gençlik Merkezi tanıtımları için okulları ziyaret ediyor!

featured
service

Çankırı Gençlik Merkezinin ilk durağı Çerkeş ilçemiz oldu.

Çankırı Gençlik Merkezi Müdürü Sadık AK, Sportif Eğitim Uzmanı Burcu Yemişen ve Gençlik Lideri Ahmet Yıldırım Çerkeş Kaymakamı Sayın Cengiz Ünsal ve Belediye Başkanı Hasan Sopacı’ya kamplar hakkında detaylı bilgi verdiler. Çerkeş Anadolu Lisesi, Atatürk Çok Programlı Lisesi ile İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyareteden Çankırı Gençlik Merkezi görevlileri sınıflara girerek öğrencilere ve öğretmenleredeniz ve doğa kampları hakkında bilgiler verdiler. Bakanlığın ücretsiz Doğa ve Deniz Kampları hakkında bilgilendirilen gençler ilgiyle dinlediler. Yaz tatili döneminde 25 Haziran’da başlayıp 13 Eylül tarihine kadar 7’şer günlük dönemler halinde toplam 9 dönem olmak üzere planlanan deniz ve doğa kamplarında müzik, el sanatları, tiyatro ve halk oyunları ile çeşitli sportif faaliyetler de gerçekleştirilmektedir.

Konu ile ilgili bilgi veren Gençlik Merkezi Müdürü Sadık AK “ 12-15 yaş grubu aralığındaki gençlerimizin, Aydın Kuşadası, Samsun 19 Mayıs, Hatay Arsuz, ve Mersin Silifke Deniz Kaplarına gönderileceğini, 16-22 yaş grubu aralığında bulunan gençlerimizin ise Antalya Duacı, Bolu Aladağ, Kastamonu Yolkonak, Samsun Nebiyan, Manisa Kırkağaç, Karabük Ovacık, Kırşehir Kaman, Van Gevaş, Osmaniye Aslantaş ve Trabzon Düzköy’de bulunan Doğa Kamplarına gönderileceğini belirtti.

Ayrıca bu sene Seyyah Bizim İller projesiyle Çankırı’dan toplam 3000 gencimizin önceden belirlenen 11 tane ile ücretsiz olarak öğlen ve akşam yemekleri de dahil olmak üzere götürüldüğünü ifade ettiler. Çankırı da yaşayan tüm gençlerin bu gibi projelerden faydalanması için hertürlü fedakârlığı göstereceklerini, ilerleyen günlerde il ve ilçelerde tanıtım yapılmayan okulun kalmayacağını söylediler. Ücretsiz Doğa ve Deniz Kamplarına başvurular 5 Mayıs ve 6 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. Kampların başvuruları www.genclikkamplarigov.tr internet adresinden veya Çankırı Gençlik Merkezi’nden yapılabilecektir.

Çankırı Gençlik Merkezi Ücretsiz Doğa Ve Deniz Kampları Tanıtımları İçin Okulları Ziyaret Ediyor

 

Çankırı Gençlik Merkezi tanıtımları için okulları ziyaret ediyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin