ÇANKIRI İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

featured
service

Kamu düzeni ve Genel asayişin devamının sağlanmasının temel şartı suçların işlenmeden önce önlenmesi ile mümkündür. Polisin suçu önleme hizmetlerinde başarılı olması ancak, suç ve suçlulara karşı vatandaşla işbirliğine girmesi ve her türlü desteğini alması ile birlikte, suçun önlenmesine yönelik önleyici polis hizmetlerini çağımızın gerektirdiği önem ve hassasiyetle daha modern, aktif, hızlı ve verimli bir yapı içerisinde sürdürülmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Resmi Ekipler Amirliği olarak Şubat ayı içerisinde yapılan önleyici faaliyetlerde toplamda; 3086 şahıs ve 438 aracın kontrolü yapılmış ve Resmi Ekipler Amirliği olarak yapmış olduğumuz Uygulamalarda, İntikal edilen olay ve Rutin devriye görevi ifası neticesinde 2 adet Av Tüfeği ve 19 adet fişek, Uyarıcı madde olarak bilinen 15 adet LYRCA, ayrıca olayda kullanıldığı iddia edilen 4 adet kesici alete el konulup gereği tarafımızdan yapılmıştır. Çeşitli davalardan aranması olan 7 Şahıs Polis Merkezi Amirliğine teslim edilmiştir. Bakaya olan 12 Kişiye ise tutanaklar tarafımızca tanzim edilmiştir.

Vatandaşımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğine devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği

ÇANKIRI İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin