Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 10.Hizmet Yılını Kutladı.

featured
service

10.Hizmet Yılını Kutladı

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 14 Aralık 2004 yılından bu yana Çankırı’nın ilk ve halen tek özel hastanesi olarak hizmet vermektedir.

ÇÖKH’si Bir basın toplantısı yaparak kuruluştan bugüne gelinen noktayı basın ile paylaştı.

10.Hizmet yılı kutlama programına ARAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Hastane Genel Müdürü Mehmet Kayabaşı, Hastane Müdürü Önder İzmirlioğlu, İnsan Kaynakları Ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Hastane Baş Hemşiresi Sevim Çelik, Halkla ilişkiler sorumlusu Zeliha Özdemir katıldılar.

Kayabaşı “Ayrıca hastanenin Çankırı’ya katkıları ve sağlık sektöründeki yerini, kamu hizmetinde paylaştığı oranları da biz basın mensupları aracılığı ile de halkımızla paylaşmayı eksik etmedi.”

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, bu tarihten tam 10 yıl önce, 14.12.2004 tarihinde özel hastane olarak hizmetine başladı.

ARAŞ A.Ş.’nin bir yatırımı olarak ilimizde kollektif yatırımcılığın başarılı bir örneği ve bir halk hastanesi olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğundan bu yana, gelişimini ara vermeden sürdürmüş, gerek personel dokusu, gerekse teknoloji, altyapı ve kapasite anlamında her geçen gün bir adım ileriye gitmiştir.

Bugün gelinen noktada Çankırı sağlık hizmetlerinin % 30’a yakın bir kısmını kendi bünyesinde karşılamaktadır.

SGK ile tüm branş ve hizmetlerde anlaşmalıdır. (Diş ve Diyet hariç) Rakamsal olarak bazı verilerle geçen 10 yılı değerlendirdiklerinde;

1.087.165 muayene

151.948 yatan hasta

39.741 ameliyat, müdahale

5.873 doğum gerçekleştirildiği görülmektedir.

Sunduğu kaliteli sağlık hizmetleri ile adını, Çankırı’nın adıyla birlikte, ülke genelinde duyurabilmiş bir sağlık kuruluşu olduğundan söz edilmiştir.

Merkez ile münasebetleri nisbeten zayıf kalmış ilçelerimiz ile, ayrıca komşu illerin ilçeleri ile sağlık hizmeti tercihleri noktasında bir değişim yaşanmış, Çankırı ile bağlar hızla kurulmaya başlamıştır.

Bu gelişmelerin sonucu olarak yaklaşık 280 personelle aşağıdaki branşlar ve hizmet birimleriyle talepler karşılanmaktadır.

Kayabaşı: Müteşebbis Güvenirli Olmalı Dedi

Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürü Mehmet Kayabaşi, 10. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında hastanenin kuruluş aşamasında çektikleri zorlukları anlatarak “biz bir avuç müteşebbis olarak yola çıktık” dedi.

1999 yılında hastane yapma fikri ortaya çıktığında her zaman olduğu gibi yine çok karşı çıkanlar olduğunu yapılmaz, yapamazlar, olmaz diyen birçok insan olduğunu söyleyen Kayabaşı ama kendilerinin Çankırı’ya hizmet etme aşkı ile yola çıktıklarını Çankırı’da, diğer illerde hatta yurt dışında yaşayan Çankırılılara projelerini anlattıklarını ve kendilerine duyulan güven ile devletten bir kuruş yardım almadan Özel Karatekin hastanesini kurduklarını söyledi.

O yıllarda henüz adı bile belli olmayan bir hastane için iştirakçilerin kendilerine duydukları güven, samimiyetlerine ve hizmet aşklarına olan inançlarının kendileri için kredinin en büyüğü olduğunu söyleyen Genel Müdür Mehmet Kayabaşı, bizde bize duyulan güven ve inancı boşa çıkarmayarak bugün Özel Karatekin’i Türkiye’nin sayılı hastanelerinden biri haline getirdik” dedi.

Günümüzde devletin tüm müteşebbislere yatırım için her türlü kolaylığı sağlamasına rağmen hizmet anlayışının yerine ticari anlayış benimsendiği için yapılan yatırımların birçoğunun başarıya ulaşamadığını hem devletin hem halkın zarara uğratıldığını ifade eden Kayabaşı müteşebbislerde, girişimcilik ruhu, cesaret ve vizyonun yanında en önemli özelliğin güven olması gerektiğini söyleyerek, halka güven veren müteşebbislerin çalışma hayatında başarıyı yakalayabileceğini söyledi.

Branşlar

Kardiyoloji

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Göz Hastalıkları

Nöroloji

Beyin Cerrahi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Deri ve Zührevi Hastalıklar

Göğüs Hastalıkları

Genel Cerrahi

İç Hastalıkları

Üroloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

Beslenme ve Diyet Polikliniği

Ünite – Servis Ve Merkezler

Acil Servis

Ameliyathaneler

Doğumhaneler

Genel Yoğun Bakım Kliniği

Yenidoğan Yoğun Bakım Kliniği

Diyaliz Merkezi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Göz Retina Ünitesi (FFA Göz Anjiyosu, Yag Lazer, Argon Lazer)

ESWL (Böbrek Taş Kırma Ünitesi)

Kozmetoloji Merkezi (Lazer Epilasyon, Bölgesel Zayıflama, Cilt Bakımı)

Radyoloji, Laboratuvar Ve Genel Tetkik Hizmetlerinin Dışında;

Gastroenterolojik Tetkik Ünitesi (Endoskopi, Kolonoskopi)

Nörolojik Tetkikler (EEG ve EMG Ünitesi)

Kardiyoloji Tetkikleri (Ekokardiyografi, Koşu Bandı Efor Testi, Tansiyon ve Ritim Holter)

Göz Anjiyo Cihazı (Fundus Fluorescein Angiography)

KBB Tetkikleri Odyometri, Yenidoğan İştime Tarama Testi (1.seviye)

Genel sağlık hizmetlerinin dışında bir takım özellikleriyle Karatekin Hastanesi ön plana çıkmaktadır.

Buna örnek olarak;

* Hızlı ve kaliteli MR, Tomografi, Ultrasonografi, vb. görüntüleme hizmetleri

* 2. Seviye yoğun bakım, erişkin ve yenidoğan yoğun bakımlar

* Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri

* Check up hizmetleri

* Çankırı’da erişilemeyen tetkik hizmetleri ile ilgili hizmet alımı yoluyla kolaylık sağlanması (sintigrafi, genetik tetkikler, vb.. ileri tetkikler)

* Uygun fark ücretleri

* Birçok alana yayılan AR-GE çalışmaları

10. yılını tamamlarken yine Çankırı adına mutlulukla ifade edelim ki, üstlenilen hizmet yükünün değerlendirilmesi sonucu yatak sayısı 78’den 95’e artırılmıştır.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nin yapmış olduğu basın toplantısında, hastanenin dünü ve bugünü kıyaslanmış, gelecekle ilgili hedefler basın mensuplarıyla paylaşılmış, hastane yetkililerince güven, destek ve anlayışlarından ötürü tüm halkımıza, ortaklarına ve personellerine şükran ve minnet duygularıyla teşekkürleri iletildi.

rmjakz

BRZEAgyAmvZM

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 10.Hizmet Yılını Kutladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin