Çankırı spor tarihinde bir ilk gerçekleşiyor.

featured
service

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından, 2014-2015 futbol sezonu hakem klasmanları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, Çankırı tarihinde ilk defa bir bayan hakem, önümüzdeki sezon Türkiye liglerinde görev yapacak.

İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Aslan, yaptığı açıklamada, 2014-2015 sezonu klasman hakemlerinin dün belli olduğunu söyledi. Çankırı’dan geçtiğimiz sezonlarda sadece hakem Murat Ceylan’ın klasman hakem olarak görev aldığını dile getiren Aslan, açıklanan sonuçlara göre bu sayının önümüzdeki sezon 5’e yükseldiğini ifade etti.

İlimizden 4 hakemin 24 Haziran’da yapılan yazılı sınava girdiğini aktaran Aslan, “Sınava giren bütün hakemlerimiz başarılı oldu. Bu çok sevindirici bir sonuç” dedi. Sınavı kazanan hakemlerden Can Doğar’ın önümüzdeki sezon bölgesel hakem olarak görev yapacağını söyleyen Aslan, İbrahim Uyar ve Altan Karakoç’un ise bölgesel yardımcı hakemlik yapacağını kaydetti.

Sınavı kazanan hakemlerin arasında bir de bayan hakem olduğunu anlatan Aslan, “Yapılan sınavda başarılı olan hakemimiz Seda Boduroğlu, 2014-2015 sezonunda kadın yardımcı hakem klasmanında görev yapacak. Bu, Çankırı’da bir ilk” diye konuştu.

Geçen sene hakemlerin çok başarılı bir sezon geçirdiğini belirten İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Aslan, “Hakemlerimiz il bazında iyi bir grafik çizdiler. Bunun sonucu olarak da, bu başarı oluştu. Artık Türkiye liglerinde Çankırılı 5 hakemimiz görev yapacak” dedi. Aslan ayrıca, başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.

Aslan son olarak, geçtiğimiz sezonlarda görev alan tek hakem Murat Ceylan’ın ise ulusal yardımcı hakem olarak görev yaptığını sözlerine ekledi.

Çankırı spor tarihinde bir ilk gerçekleşiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin