Çankırı teröre karşı tek ses oldu

featured
service

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından düzenlenen “Teröre lanet, kardeşliğe davet” yürüyüşü için aralarında STK ve siyasi parti temsilcileri ile taraftar gruplarının da bulunduğu binlerce vatandaş, Kucaklama Taşı’nda toplandı.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Kucaklama Taşı’ndan Karatekin Parkı’na kadar çeşitli sloganlar atarak yürüyen grup Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

Şehit yakınlarının fotoğraflarını taşıyan Şehit ailelerinin en önde yürüdüğü yürüyüşte binlerce kişi hep bir ağızdan ‘Ölürüm Türkiye’m’ şarkısı seslendirildi.

Grup adına Karatekin Parkı’nda bir açıklama yapan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke “Bu tarz terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir.

Acılarımızı paylaşacağız, yasımızı birlikte tutacağız. Türkiye, milleti ve devletiyle acıları ortaklaştırma, kardeşlik ve birlik potasında birlikte yaşama tavrını ortaya koyacaktır.

İstanbul Beşiktaş’ta, güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizi hedef alan terörizm, emperyal küresel güçler ve onların yerli işbirlikçilerine inat basireti hakim kılacağız, ferasetli davranacağız, akl-ı selim ve ortak akılla hareket edeceğiz. Türkiye’nin, büyük dirilişini, yeniden şahlanışını engellemek isteyen terör, terör örgütleri, işbirlikçileri, azmettiricileri ve destekçileriyle birlikte mücadele edeceğiz.

İnsanlarımız ve insanlık için, huzur, refah, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kast edenleri birlikte alt edeceğiz.

Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımızdır. Terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır. Birlik ve kardeşliğimize saldırı yapanlar, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunudur. Doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alanlara inat birlikte hareket edeceğiz, terörü birlikte bitireceğiz, birlikte yeneceğiz. Allah’ın izni, milletimizin inayetiyle kirli oyunları bozacağız.” dedi.

Açıklama sonrası Şehitlerimiz için dua okundu. Bir süre terör aleyhinde sloganlar atan gruplar Emniyet mensupları ile fotoğraf çektirdi.  

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırı teröre karşı tek ses oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin