ÇANKIRI TERÖRE KARŞI TEK YÜREK!

featured
service

Türkiye’nin dört bir tarafındaki Çankırılı sivil toplum kuruluşlarının onayladığı ortak Teröre lanet bildirisinde 250’ye yakın Sivil toplum kuruluşu yer aldı.

Tüm Sivil Toplum kuruluşlarını temsilen Orta Dernekler Federasyonu Başkanı Şaban Can, Şabanözü Dernekler Federasyonu başkanı Hüseyin Günay, Çerkeş Dernekler Federasyonu Başkanı Durali Karapınar birer konuşma yaparak birlik beraberlik mesajı vererek teröre karşı tepkide halkımızın itidalli hareket etmesi tavsiyesinde bulundular.

Basın Bildirisini Tüm Sivil toplum kuruluşları adına Fatih ÖZTEPE okudu.

Bildiri şu şekildedir;

“Aziz Milletimiz,

Bizler Çankırılı sivil toplum kuruluşları olarak, son aylarda yeniden tırmanışa geçip milletimizin huzur ve güvenliğine kasteden hain terör mihraklarının  saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz !  Bizler 1000 yıldır düşman ayağının basmadığı Çankırı’nın vatan sevdalısı yarenleri olarak, Anadolu’nun yiğit evlatlarının bu hain terör örgütleri tarafından şehit edilmesine kayıtsız kalmadığımızı dosta düşmana göstermek için dün olduğu gibi bugün de buradayız ve hep o hainlerin karşısında olacağız !  Son iki ayda Aziz milletimiz onlarca evladını şehadet mertebesine uğurlamıştır. Şehitlerimiz; vatan, vazife ve bayrak uğruna en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şehadet mertebesine ulaştılar.     Bağımsızlığa olan aşılmaz tutkumuzun, canımızdan üstün bildiğimiz vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz, gönüllerimizde sürekli yaşayacaklardır.    Onların kahramanlığı, mücadele azmi ve cesareti, bizlere emin adımlarla geleceğe yürüme gücü verecektir. Gerekirse her birimiz, cepheye gidecek ve bu terör belası tamamen temizlenene dek bu mücadelede çarpışacağız. Devlet büyüklerimizden isteğimiz; Son terörist yok edilene kadar mücadelenin sürdürülmesidir.   Şehitlerimizin bizlere emaneti olan şanlı bayrağımız, her karışında hatıraları bulunan vatan toprakları ve en büyük mirasımız olan Türkiye Cumhuriyetini yine onlardan aldığımız inanç ve kararlılıkla sonsuza kadar yaşatacağız. Türk Milletinin ve Devletinin hürriyet ve bağımsızlığı uğrunda canlarını vererek, bu toprakları bize vatan yapan kahraman şehitlerimizi bir defa daha saygıyla  minnetle anıyor, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.”

7

6

3

2

ÇANKIRI TERÖRE KARŞI TEK YÜREK!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin