Çankırı Tuz Mağarasında Dünya Astım Günü Etkinliği

featured
service

Tuz Mağarasında Dünya Astım Günü Etkinliği
Çankırı Gençlik Merkezi olarak sosyal sorumluluk bilincini arttırmak amacıyla Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Kronik Hastalıklar, Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Birimi, Çankırı Belediyesi, Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile işbirliğinde Dünya Astım Günü kapsamında 300 kişilik üyemizin katılımıyla 06 Mayıs 2014 tarihinde saat 14.00 te Tuz Mağarasında “Rahat Bir Nefes, Aktif Bir Yaşam” konulu program gerçekleştirildi.

Dünya Astım Günü programı, Gençlik Merkezi Müdürü Sadık AK’ın açılış konuşması ile başladı. Sadık AK konuşmasında “Tuz Mağarasının astım hastalığına iyi geldiğini sağlık otoritelerinin belirttiğini ifade ederek, “Dünya Astım Günü” programının yapılabileceği en uygun yerin Tuz Mağarası olduğunu, bu sebeple Çankırı Gençlik Merkezi olarak bu etkinliği burada yapmaya karar verdiklerini” belirtti.

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Kronik Hastalıklar, Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Birimi Sorumlusu Ayşe Cebeci’nin hazırlamış olduğu “Astım Hastalığının Tanıtımı Slaydı” ilegençler Astım Hastalığı konusunda bilinçlendirildi.

Devamında İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdurrahman Sülüs’ün ney dinletisi gençlere manevi duygular yaşattı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin verdiği konserle gençler gönüllerince eğlendiler.

Program sırasında katılımcılar Astım Hastalığı hakkında bilgi almanın yanı sıra tuz mağarasını tanıdılar ve eğlenceli anlar yaşadılar.

Programın bitiminde katılımcı gençler bu tip programların sık sık tekrar edilmesini istediler ve Çankırı Gençlik Merkezine teşekkürlerini ilettiler.

Çankırı Tuz Mağarasında Dünya Astım Günü Etkinliği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin