Çankırı Ülkü Ocakları Herkes Unutacak Biz Unutmayacağız!

featured
service

IŞİD terör örgütünün Türkmeneli’nde yapmış olduğu katliam ve zulmü Unutturmamak ve gözler önüne getirmek için Çankırı Ülkü Ocakları tarafından Unutacak Biz Unutmayacağız, Unutturmayacağız fotoğraf Sergisi Düzenledi.

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Akbaba yapmış olduğu açıklamada, “Irak’ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşımız bulunmaktadır. Diğer etnik gruplar çeşitli mahfillerce himaye edilirken, soydaşlarımız ise yalnızlığa ve çaresizliğe mahkûm edilmiş durumdadır.

Son günlerde Irak’ta soydaşlarımızın yaşadığı şehirler, IŞİD terör örgütü tarafından hedef alınmaktadır. Bugüne kadar meydana gelen olaylarda birçok soydaşımız canice katledilmiş ve bir kısmı da yaralanmıştır.

Maalesef son birkaç yüzyıldır var olduğu her yerde şiddete zulme ve işkenceye maruz kalan tek suçu Türk kimliğine sahip olmak olan ister şii ister alevi ister sünni isterse Türkmen olsun, kaderi Irak’ta, Doğu Türkistan’da, Azerbeycan’da, Çeçenistan’da, Bosna’da, Kerkük’te, Musul’da, Telafer’de hep kan ve gözyaşı olan Türk Milleti asırlar boyu Müslüman Türk kimliği ile yaşamanın bedelini canlı ve kanalıyla ödemeye devam etmektedir…” dedi

Çankırı Ülkü Ocakları Herkes Unutacak Biz Unutmayacağız!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin