Çankırı Ülkü Ocaklarından AKP Milletvekili İbrahim Korkmaz’a Uyarı Niteliğinde Yapılan Basın Açıklaması

featured
service

Haddini Bil İbrahim Korkmaz

Çankırı Ülkü Ocakları İl Başkanı Batıkan Yörükoğlu, AK Parti Milletvekili İbrahim Korkmaz’ı sosyal medya’da yaptığı paylaşımlar nedeniyle uyardı.

İbrahim Korkmaz, yılbaşı gecesinde, şahsi facebook hesabından gayet gevşek ve fütursuz bir şekilde, kendisi ve kardeşini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ve Hz. İbrahim (AS) ile özdeşleştirecek tarzda kendince espri yaparak, inancımıza ilişkin hassasiyetlerimize saldırmıştır. Mezkûr şahsın, bu laubali, saygısız, sorumsuz ve fütursuz tavrı karşısında, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in lideri Sn. Devlet Bahçeli Bey kendisini uyararak; İslam inancımızın espri konusu edilemeyeceğini kendilerine hatırlatmış ve manevi değerlerimize bulaşmamasını salık vermiştir.

İbrahim Korkmaz adlı siyaset bezirgânının, inanç alanlarımız üzerinde cıvık ve saygısız bir şekilde at oynatmaya kalkması, AKP’nin kurumsal geçmişine çok yakışmaktadır. Dilleri yılan gibi olan bu gelenekten; genel başkanlarının, “rahmetimiz gazabımızı aşacaktır” ifadesiyle tıynetini belli ettiği ve genel başkanlarının Allah’ın tüm sıfatlarını kendinde topladığını ifade edecek kadar yoldan çıkmış, genel başkanlarına dokunmayı ibadet olarak telakki eden, genel başkanlarının yaptıklarını yapmanın sünnet olduğunu ifade eden, daha da ötesi genel başkanlarını ikinci peygamber olarak addedenlerin mensup olduğu, Kuran ayetleri ile küçük vicdanlarıyla “makara” yapmaya cüret edenlerin baş tacı olduğu bir yapıdan, bu tarz söylemlerin tezahür etmesi elbette ki şaşırtıcı olmamıştır. AKP’den kir ve irin akmakta, riya ve gevşeklik saygı sınırlarını alt üst etmektedir.

Mezkûr şahıs, liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Bey’in uyarılarını dikkate almamıştır. Bununla da yetinmemiş, saygısız üslubunu sürdürerek Milliyetçi Ülkücü Hareket’in liderini itham etmiştir. Hz. Muhammed ve Hz. İbrahim Efendilerimize ettiği saygısızlığın üzerine, edepsizleştikçe edepsizleşmiş, küstahlaştıkça küstahlaşmış ve Milliyetçi Ülkücü Hareket’in liderine de hakaret etmiştir.

İslam ve mukaddesatımıza hakareti, saygısızlığı sıradan bir tavır olarak içselleştirmiş; bu saygısızlığı gösteren mensuplarını bırakın uyarmayı veya cezalandırmayı, adeta ödüllendiren AKP hareketi, biliyoruz ki sana da sahip çıkacak, MHP liderine ettiğin hakareti de fazlasıyla takdir edecektir. Efendilerinin gözüne girmek için seçtiğin yol, belki bu anlamda başarılı olacaktır ama Türk Milleti’nin kutsallarıyla alay etmen ve özür dileyeceğin yerde arkasında durman, senin sicilini kirletmeye haydi haydi yetecektir.

AKP geleneğinin mukaddesatımıza saygı noktasındaki kirli ve karanlık sicili, artık üstü örtülebilecek, riyakâr tavırlarla geçiştirilebilecek durumda değildir. İbrahim Korkmaz da, AKP geleneğinin takipçisi olduğunu bu küstah ve aşağılık tavrıyla göstermiştir. İbrahim Korkmaz’ın tavrı ve duruşu tevil edilebilecek noktayı çoktan aşmıştır.

Batıkan Yörükoğlu=>Çankırı Ülkü Ocakları İl başkanı

Çankırı Ülkü Ocaklarından AKP Milletvekili İbrahim Korkmaz’a Uyarı Niteliğinde Yapılan Basın Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin