Çankırı’da 79 Yabancı Öğrenci Daha Okulla Buluştu

featured
service

79 yabancı öğrenci daha okulla buluştu

Milli Eğitim Bakanlığının 2010/48 sayılı Genelgeleri kapsamında İlimizde bulunan yabancı uyruklu çocuklar okullarımıza kazandırılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyon marifetiyle çeşitli tarihlerde okullaşan öğrencilerimize ilaveten 12 Ekim Pazartesi günü 39 öğrenci, 15 Ekim Perşembe günü ise 40 öğrenci ilimiz genelindeki çeşitli okullara yerleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet Öner ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, 15 Ekim Perşembe günü Rehberlik Araştırma Merkezinde yabancı öğrencilerin sınıflarını belirlemek için yapılan mülakatı yerinde inceledi.

Komisyon üyelerinden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında ilimiz genelinde 218 yabancı uyruklu öğrencimiz çeşitli okullarımızda eğitim ve öğretimlerine devam etmişlerdir. Bu sene Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’ın destekleriyle bu sayının artırılması, yabancı uyruklu öğrencilerin okullar dışında kalmaması ve okullaşmalarının sağlanması için Vali Yardımcımız Sayın Fatih Yılmaz başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Göç İdaresi Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yapılmış, okullaşmayan çocukların aileleri ile irtibat kurulmuş ve çocuklarımız okullarına kavuşmuştur. Şu an itibariyle ilimiz genelinde 335 yabancı uyruklu öğrencimiz çeşitli okullarımızda eğitim ve öğretime devam etmektedirler. Bu sayının daha da artması için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Yabancı uyruklu çocukların okullarımıza kazandırılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Yazıcı, bu çocukların okullara kazandırılmasındaki desteklerinden dolayı Vali Vahdettin Özcan’a, projenin yürütülmesindeki katkı ve desteklerinden dolayı Vali Yardımcımız Fatih Yılmaz’a, Göç İdaresi Müdürümüz Ahmet Öner’e, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Şahin ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çankırı’da 79 Yabancı Öğrenci Daha Okulla Buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin